2 BİN 500 LİTRE KAPASİTELİ ÇÖP KONTEYNERLERİ YENİLENDİ

2 BİN 500 LİTRE KAPASİTELİ ÇÖP KONTEYNERLERİ YENİLENDİ

Batman Belediyesi, yeni sistem çöp konteynerlerini yeniledi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı’nda mevcut çöp konteynerlerinin yaz ayı münasebetiyle kötü koku ve görüntü kirliliği yaratmaması için mevcut çöp konteynerlerini yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, vinçli çöp konteynerlerinin maliyetinin yüksek olmasından ötürü, kullanım özelliğini yitirmemesi ve ömrünün uzun tutulması için 2 bin 500 litre kapasiteli konteynerlere vatandaşlarımızın da sahip çıkarak içerisine yanıcı madde atılmamasının önemine dikkat çekti.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri: “Mesken ve iş yerlerinin yoğun olmasından dolayı, yoğun çöp çıkarılan Atatürk Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı’nda daha önce kullanılan 770 litre kapasiteli çöp konteynerleri çabucak dolmakta, bu nedenle günde 5 kez çöp toplama aracı konteynerleri boşaltmak için bu güzergahta çalışmaktaydı. Bu nedenle araç trafiği aksamakta, görüntü ve koku kirliliği gün boyu sürmekteydi. Kullanılan 2 bin 500 litre kapasiteli çöp konteynerleri sayesinde gece saat 00.00’dan sonra günde bir kez çöp konteynerleri, vinçli çöp aracı sayesinde boşaltılarak araç trafiğinin aksaması engellenmiş, gün boyu süren kötü görüntü ve kokunun önüne geçilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Yeni konteynerlerin temassız çöp atabilme özelliği sayesinde hijyenik ortam sağladığına dikkat çeken Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yapısal özelliği sayesinde çöpleri dağılmasının da önüne geçmiş oluyor.