BELEDİYE ZABITASI PASTANE İMALATHANELERİNİ DENETLEDİ

BELEDİYE ZABITASI PASTANE İMALATHANELERİNİ DENETLEDİ

Batman Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi büyük market, bayram şekeri satış yerleri ve pastane imalathanelerini denetledi.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan genel denetimlerde; 5 ekiple 20 personel görev aldı. Marketlerin, pastanelerin reyonlarını süsleyen bayram şekerlerinin son kullanım tarihinin geçip geçmediği, taze olup olmadığı, toptancılardan alınan ürünlerin saklama koşulları ve depolarını da denetleyen Zabıta Müdürlüğü, 25 iş yerine yaptığı denetimlerde 3 iş yerine son kullanma tarihi geçmesi nedeniyle cezai işlem uyguladı.

Yaptıkları genel denetimlerde gıda ve şarküteri ürünlerinde de fiyat kontrolü, tarihi geçmiş ürünlerin olup olmadığını, şeker ve lokum ile pastane imalathaneleri ve tatlıcıları da denetleyen Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda Alo 153 Beyaz Masa, 0 488 213 27 59 Belediye Santraline anında şikâyette bulunabileceklerini belirtti.

Zabıta Müdürlüğü, mezarlık içerisinde satış yapılmasına izin vermezken, vatandaşların dini duygularını sömürerek dilencilik yapanlara ise göz açtırmadı.