CANALP, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İCATHANESİNDE GENÇLERLE SOHBET ETTİ

CANALP, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İCATHANESİNDE GENÇLERLE SOHBET ETTİ

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından hazırlanan 'Gençlerle Buluşma' programına katıldı.

Batman Üniversitesi merkez kampüs yerleşkesinde Dicle Kalkınma Ajansı’nın SOGEP Destek Programı kapsamındaki ‘TÜGVA Batman İcathane Laboratuvarı’nı gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Canalp, Türkiye'nin en büyük icathanesi konumundaki binada gençlerle sohbet etti.

‘TÜGVA Batman İcathane Laboratuvarı’ndaki gençlerle buluşma programına; TÜGVA Batman İl Temsilcisi Mehmet Onutçu ve Batmanlı gençler katıldı.

Sohbet havasında gerçekleşen buluşmada; Batman Belediyesi tarafından kent genelinde gençlere yönelik yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulunan Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp, spordan sanata, kültürel etkinliklerden kütüphanelere gençler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Gençlere yönelik çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini hatırlatarak projelerin devam edeceği müjdesini veren Vali Canalp, Batman Belediyesi'nin gerçekleştirdiği projelerin merkezinde gençlerin olduğunu ifade ederek: “Projelerimizin üçte biri gençlere yöneliktir” dedi.

Vali Canalp, dijital pazarlama, yazılım ve elektronik, yapay zekâ ve robotik kodlama eğitimlerimizin yapılmasından dolayı TÜGVA Batman İl Temsilcisi ve yönetimine teşekkür etti.

  • Bu içerik 562 defa okundu