Haber Detayı
27 Mayıs 2018 - Pazar 03:15 Bu haber 492 kez okundu
 
“28 ŞUBAT MAHPUSLARINA ÖZGÜRLÜK” ÇAĞRISI
Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Batman Şubesi öncülüğünde Batman M Tipi Kapalı Cezaevi önünde bir araya gelen, 28 şubat mahkumlarının yakınlarıyla dönemin mağdurları 28 Şubat siyasi yargı kararlarının iptal edilmesi ve mahpusların özgür kalmalarını istedi.
GENEL Haberi


Batman M Tipi Kapalı Cezaevi önünde düzenlenen basın açıklamasında, kumpaslar sonucu mahkûm edilen ve yıllardır cezaevinde tutulan 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurlarının yeniden yargılanmaları ve yeniden özgür olmaları talep edildi. MAZLUMDER tarafından düzenlenen ve Mustazaflar Cemiyeti Batman Şubesi ile İslami STK'ların da destek verdiği başta 28 Şubat dönemi mağdurları olmak üzere, FETÖ yargısınca haksız yere yaklaşık 20, 25 yıldır cezaevlerinde tutuklu bulunan mahkûmlar için Batman M Tipi Kapalı Cezaevi önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Burada düzenlenen basın açıklamasında, 90'lardan günümüze çeşitli komplo ve kumpaslarla cezaevine konulan İslami kimlikli mahkûmların mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerektiği söylendi. Açıklamada, 28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek 28 Şubat'ın brifingli-siyasi yargılamalarının yok sayılması ve mahkûmların af ve tahliyeleri değil, yeniden yargılanmaları talebinde bulunuldu."28 Şubat Mahpuslarına Özgürlük" temasıyla düzenlenen basın açıklamasına; bazı siyasi parti temsilcileri, İttihadul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek, 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileleri İnisiyatifi Sözcüsü Hüseyin Olam, STK temsilcileri, 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmların aileleri katıldı.

Basın açıklamasında mağdur aileler, "Yeniden Yargılanma İstiyoruz", "Artık Bu Zulme Son Verin", "FETÖ Mağdurlarına Özgürlük", "Zulme Sessiz Kalmak Zulümdür", "28 Şubat Darbecileri Dışarda Mağdurları Neden İçerde?", "Adalet Yerini Bulsun", "Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin" dövizleri taşıdı. Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Basın açıklamasından önce söz alarak birer konuşma yapan mahkûm yakınları, adil bir yargılama taleplerini yineledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “28, ŞUBAT, MAHPUSLARINA, ÖZGÜRLÜK”, ÇAĞRISI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı