Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 13:22 Bu haber 1113 kez okundu
 
ASLAN'DAN HABERİMİZE CEVAP!
Gazetemizde Batman’da GATOB kuruldu hayali başkanın işi bitti başlığıyla yer alan haberle ilgili Hüseyin Aslan’ın Avukatı aracılığıyla gazetemize basın açıklaması gönderildi.
GENEL Haberi


Gazetemize gönderilen basın açıklamasında, “31.03.2018 tarihinde haftalık yayın yapan gazetenizin sürmanşetinde geçen ‘ BATMAN DA GATOB KURULDU, HAYALİ BAŞKANIN İŞİ BİTTİ’ başlıklı haber  de geçen buğuna kadar 2007 yılından bu yana Batmanda kurduğunu iddia ettiği hayli GATOB derneği ve yönetim kurulunun başkanı olarak tanıtarak resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarını aldattığını ileri sürdükleri real konak hoteli genel müdürü Hüseyin Aslanın GATOB ile ilişkisinin bulunmadığını açıkladılar.

Hüseyin Aslan tarafından kurduğu iddia edilen ancak dernekler masasında hiçbir resmi kaydı bulunmayan GATOB’un yönetim kurulu bulunmadığı ve hiçbir otelin üye olmadığı ortaya çıktı. Bu süre içinde hayali başkan ve yönetim kurulunu temsilen birçok resmi kurumu ve STK’ları ziyaret eden Hüseyin Aslanın resmi kimliği bulunmadığı anlaşıldı.

 ORTADA KURULU BİR DFERNEK YOKTU

Geçtiğimiz dönemde Hüseyin ASLANIN sözde başkanlığını ve resmi olarak faaliyete bulunduğunu ileri sürdüğü GATOB(Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler Birliği) kurduğunu iddia etmişti hatta Güneydoğu Anadolu bölgesinde Diyarbakır, Mardin, Şırnak gibi illerinde olduğu 27 üyesinin oldupunu iddia ediyordu ancak yapılan incelemelerde böyle bir derneğin bulunmadığı ve resmi daireler ile STK’ları otelciler adına ziyaret ederek aldattığı ortaya çıktı.

Tamamen mesnetsiz olarak yapılan bu haber ile hem Batmanın adın işletmelerinden biri olan Real Konak Hotel hem de başarısı ve sosyal sorumluluk projelerine öncülük eden ilimizi ülke bazında kalitesi ile tanıtan müvekkilim HÜSEYİN ASLAN hakkında gerçeği yansıtmayan ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan iddialarda bulunmuştur. Bu konuda başta Anayasa’nın 32. Ve Basın Kanunun 14. Maddesinde geçen düzeltme ve cevap hakkımızı kullanmak istiyoruz, şöyle ki;

Söz konusu dernek HÜSEYİN ASLAN tarafından söz konusu GATOB’u (Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler Birliği) 5253 Sayılı dernekler kanununda belirtilen yasaya uygun olarak yönetim kurulu ve diğer hususları tamamladıktan sonra kuruluş bildirimini 22.02.2018 tarihinde BATMAN VALİLİĞİ il dernekler müdürlüğüne yapıp faaliyetlerine başlamıştır.

Bu hali ile müvekkilim HÜSEYİN ASLAN’IN gayri resmi hiçbir faaliyetinin olmadığı tüm dernek kuruluş işlemlerinin tam ve eksiksiz olduğu STK ve resmi kurumları ziyaretlerinin maddi bir menfaat metini veya ticari amaçlı olmadığı, memleketimizin ve bölgedeki turizmcilerin sorunlarının çözümü amaçlı olduğu aşikardır. Hususunu kamuoyu ile saygıyla paylaşırız” denildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ASLAN'DAN, HABERİMİZE, CEVAP!,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı