Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 13:22 Bu haber 1742 kez okundu
 
“BABAMIN YARIM KALAN HİZMETLERİNİ TAMAMLAMAYA TALİBİM”
Seçim irtibat bürosu açılışında konuşan Batman bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök, babası eski Batman Belediye Başkanı Salih Gök’ün yaptığı hizmetlere dikkat çekerek, babasının yarım kalan hizmetlerini tamamlamaya talip olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi


HÜDA PAR'ın desteklediği Batman bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök'ün çarşı bölgesindeki seçim lokali salavatlarla açıldı. Bağımsız aday Aydın Gök'ün çarşı seçim lokalinin açılış programına; Aydın Gök’ün yanı sıra, HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, İttihad-ul Ulema üyeleri, âlimler, STK temsilcileri, partililerin yanı sıra kalabalık bir kitle katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Gök, kavgaya, savaşa değil seçime girdiklerini belirterek, “İnşallah halkımız kendine gerçek anlamda vekillik edecek Batman adayını seçecektir. İstiyoruz ki halkımız bizi meclise göndersin ve biz de inşallah mecliste gerçek manada Batman’ın vekili olalım. Rahmetli babam Salih Gök’ün yarım bıraktığı hizmetleri tamamlamak için halkımızın hizmetine talibiz.” dedi.

Seçimleri basit görmemek gerektiğini vurgulayan Gök, “Biz evimize bir kilo domates götürmek için dahi poşetimize bir tek çürük domates girmesin diye itinayla seçmeye çalışıyoruz, hatta tablacı kardeşlerimizle kavgaya tutuşuyoruz. Peki, neslimizin, Batman’ımızın, ülkemizin geleceği için ve belki de ümmetin geleceği için seçeceğimiz insanları seçerken bir kilo domates veya patates kadar da buna ehemmiyet göstermeyecek miyiz?” diye sordu.

“Doğrularımızı, ideolojimizi dayatmak için halkı kamplara böldük”

Yıllarca ülkede sağcı-solcu, Türk-Kürt diyerek Müslümanları bölmeye çalışıldığını aktaran Gök, “Bundan dolayı acınacak duruma gelmişiz. Sırf bu yüzden biz kendi doğrularımızı, ideolojimizi dayatmak için halkı kamplara böldük. Emperyalistlerin bizleri bölmeye çalıştığı yetmiyormuş gibi biz de burada birbirimizi kamplara bölmeye çalıştık. Netice belli. Bakın Suriye ne halde. Suriye virane bir memlekete dönüştü. Milyonlarca insanımız katledildi, muhacir oldu. Biz buna yeter diyoruz ve emin olun bunun reçetesi çok basittir. Tarih boyunca hangi ırk İslam’a sarıldı Allah onları aziz kıldı, hangi millet, ırk İslam’dan uzaklaştıysalar rezil oldular.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR’ı tanımak istiyorsanız hizmetlerine bakacaksınız”

HÜDA PAR camiasının kadınından erkeğine, yaşlısından gencine kadar halka hizmet için seferber olduklarını belirten Gök, şunları söyledi:  “Bu camia memleketin en zor süreçlerinde dik durmayı bilmiş. Yakın zamanda 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. O dönemde bu camia meydanlara çıkmadıkça devletin polisi bile sokaklara çıkmaktan çekiniyordu. Biz sırf halkımızın menfaati için sokaklara çıktık. HÜDA PAR’ı tanımak istiyorsanız hizmetlerine bakacaksınız. Bu camia yıllarca dernek ve yardım kuruluşlarıyla her ay binlerce koli yardımı fakir ve mazlum halkımıza dağıttı ve bu konuda hiç fark gözetmedi.”

“Bu camianın fertleri itfaiye erleri gibidir”

HÜDA PAR mensuplarının bir itfaiye eri gibi olduğunu dile getiren Gök, “Nasıl ki bir yerde yangın olduğu zaman itfaiye eri hiçbir şekilde fark gözetmeksizin o ateşi söndürmeye gidiyorsa emin olun bu camianın fertleri de itfaiye erleri gibidir, fark gözetmeksizin nerede bir yangın varsa o yangını söndürmek için oradadır. Biz yine hem maddi hem manevi doktor gibiyiz. Nasıl ki doktor hastasının ırkına, cinsiyetine bakmaksızın ona faydalı olmaya çalışıyorsa işte HÜDA PAR’ın fertleri de aynı bu şekilde bu hizmet anlayışıyla halka hizmet vermeye çalışıyor.” şeklinde konuştu.

“İngilizceye verdiğiniz kıymetin daha büyüğünü Kürt diline vermeniz lazımdı”

Kürt meselesine de değinen Gök, konuşmasına şöyle devam etti:  “Kürdistan’ın dört parçasında dahi on binlerce insanın kanı döküldü. Kürt meselesi şayet İslami değerlerimizle, adalet temelinde çözülmüş olsaydı bugünlere gelmesine gerek kalmazdı. 24 Haziran sonrasında gelecek iktidara şimdiden sesleniyorum; Allah kısmet ederse ve halkımız bizi meclise gönderirse yine de bunun takipçisi olacağız. Sadece anadilde eğitim hakkını bile versek emin olun bu toplum rahatlar. Bu haklı, masum bir taleptir. Bu ülkeyi parçalamaya, ayırmaya yönelik bir talep değildir. Her insanın anadili ana sütü gibi helaldir. O yüzden siz de bismillah deyin ve gelin buradan başlayalım. Siz İngilizceye, Fransızcaya, Almancaya vermiş olduğunuz kıymetin çok daha büyüğünü Kürtçeye, Kürt diline vermeniz lazımdı. 15-20 milyon vatandaşınızın dili olan bu dili eğitim dili yapmak zorundasınız.”

“Söz veriyorum; bir tek aşiretin, ırkın, kesimin vekili olmayacağım”

Batman’ın çok sayıda problemlerinin olduğuna dikkat çeken Gök, “Şayet kıymetli halkım beni desteklerse ve meclise gönderirse sizlere söz veriyorum; bir tek aşiretin, ırkın, kesimin vekili olmayacağım. Ben Batman’ın vekili olacağım. Söz veriyorum, o meclis de sürekli Batman’ın sıkıntıları konuşulacak. Nasıl ki ev ev, esnaf esnaf, ilçe ilçe, köy köy dolaşıyorsak Allah kısmet ederse milletvekili olduğumuz dönemde de Batman’ımızı karış karış gezeceğiz ve sorunları dinleyeceğiz. O sorunların çözümü için mecliste Batman’ımızın en güçlü sesi olacağız.” dedi.

Gök’ün konuşmasının ardından programda, İlahi Sanatçılarından Özcan Atsat, Kürtçe ve Türkçe ezgiler seslendirdi. İttihadul Ulema üyesi Molla Abdurrahman İçlek hocanın yaptığı duanın ardından HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, İttihadul Ulema üyeleri ve Aydın Gök, salâvat eşliğinde açılış için kurdeleyi kestiler. Açılışın ardından seçim lokalinde tebrikler kabul edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “BABAMIN, YARIM, KALAN, HİZMETLERİNİ, TAMAMLAMAYA, TALİBİM”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı