Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 00:51 Bu haber 5876 kez okundu
 
BATMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AYDIN DURMUŞ’TAN AÇIKLAMA
Bugün bazı yazılı medya organlarında “28 Şubat Batman’a Geri Döndü” başlığı ile Üniversitemize bir kara leke daha sürülmek istendiği ile ilgi açıklama yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, “Kendilerinin tezgâhlayarak yazdıkları yazıyı, sanki Üniversitemiz başörtüsü bildirisi yayınlamış gibi öğrencilere ve basına servis etmişlerdir” dedi.
EĞİTİM Haberi


Basın yayın organlarında çıkan haberlerin ardından bir basın açıklaması yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Üniversite öğrencilerini yanlış bilgilendirerek kışkırtmak, bataklığın içine çekmek, öğrenci eylemleri başlatmak için asılsız bilgiler ifşa ederek, üniversitenin ve dolayısıyla ülkenin huzurunu bozmak, öğrencileri ve vatandaşları devlete ve hükümete karşı ayaklandırmak üzere bir tezgâh kurgulanmış ve FETÖ metodu ile düğmeye basıldığını söyledi.

“ALGI OPERASYONLARI YAPILMIŞ”

Rektör Durmuş, “Üniversitemiz Rektörünü suçlu göstererek, dolayısıyla Rektörü atayan İslam aleminin birliği ve dirliği için durmadan çalışan Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu atamalara gölge düşürmek için algı operasyonları yapılmış ve üniversitemiz tipik FETÖ tuzağıyla karşı karşıya kalmıştır.İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı tarafından 01.12.2017 tarihinde Üniversitemiz Rektörlüğü muhatap alınarak yazılan yazıda; peçeli ve gözlüklü, bayan olup olmadıkları belli olmayan ve kimlikleri net anlaşılamayan kişilerin olduğu ve güvenlik açısından tedirginlik yaratıldığı ifade edilmiş, söz konusu yazıya cevaben de 07.12.2017 tarihli Rektörlüğümüz yazısında; böyle kişiler varsa Dekanlığın sorumluluğunda olduğu hatırlatılarak, “Yüksek Öğretim Kurumları Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği” kapsamında gerekli işlemlerin yapılması ifade edilmiştir. Ayrıca peçe ile üniversiteye gelen öğrenciler var ise bayan güvenlik görevlileri tarafından özel bir alanda yüzüne bakılıp, kontrol yapılmasının uygun olacağı Dekanlığa sözlü olarak iletilmiştir. Rektörlüğümüz konu hakkında idari soruşturma başlatmıştır” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BATMAN, ÜNİVERSİTESİ, REKTÖRÜ, PROF., DR., AYDIN, DURMUŞ’TAN, AÇIKLAMA,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı