Haber Detayı
14 Temmuz 2018 - Cumartesi 17:41 Bu haber 3453 kez okundu
 
BATSO BAŞKANI DEMİR; “15 TEMMUZ’DA HALKIMIZLA DESTAN YAZDIK”
BATSO (Batman Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Abdülkadir Demir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi


 Başkan Demir; “15 Temmuz’da halkımız hain darbecilere karşı canı ve malı pahasına destan yazdı. Bunu unutmamız mümkün değildir.” diye konuştu. Demir ayrıca,15 Temmuz akşamından itibaren halkla beraber alanları terk etmediklerini ve etmemeye devam edeceklerini de ifade etti.

“İNSANÜSTÜ MÜCADELELER YAPILDI”

Batso Başkanı Abdülkadir Demir; “Tarih yapan ve tarih yazan büyük milletlerin büyük davaları ve insanüstü mücadeleleri vardır. Bu dava ve mücadeleleri, uğrunda ağır bedeller ödense de bütün dünyanın gıpta ile baktığı, tepeden tırnağa erdemle, cesaretle ve fedakarlıkla bezenmiştir. Görkemini, dayandığı imanı köklerden ve ortaya koyduğu olağanüstü insani cehtlerden alır. Yaşadığımız toprakları yurt kılma mücadelemize eşlik eden İslam'ın değerler manzumesi, hem fikri planda, hem de harp meydanlarında sürekli bir meydan okuma ile karşı karşıya kalmıştır. Ama her seferinde, Peygamberlerin varisleri olan gerçek âlimleri, hakkı her şeyin üstünde tutan yiğit liderleri ve yüreği imanla dolu her bir ferdi ile aziz milletimiz, canlarını ortaya koyarak bu toprakları vatan kılmışlardır. İnsanlığın yegâne kurtuluşu olan ve insanlık tarihine nice medeniyetler armağan eden İslam medeniyetinin, tarih boyunca en önemli aktörü olagelmiş aziz milletimiz, her devirde insanlığın umudu olmuştur. 15 Temmuz hain darbe ve işgal gecesinde, Anadolu insanı melekleri imrendiren bir kıyam ile sabaha kadar canla başla mücadele ederken, dünyanın tüm mazlum milletlerinin yüreği bu necip millet ile atmış, gözyaşı ile yoğrulmuş dualar, vatanın her bir mabedinden yükselen sâlâlar mazlum milletimizi sarıp sarmalamıştır.” diye konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ”

Batso Başkanı Abdülkadir Demir; “Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz'un simge ismi Ömer Halis Demir başta olmak üzere 249 şehidimizin şahsında, kâfirlerin, zalimlerin ve hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı olmuştur. Yüzyıllar içinde etle tırnak gibi kaynaşmış olan milletimizin dünyaya takdim ettiği bu kararlı tutum her türlü takdirin üzerindedir. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. 15 Temmuz darbe gecesinin 2. Yıl dönümünde, bir kez daha, dünyanın tüm mazlumlarına umut, tüm mahrumlarına şefkat eli, tüm ezilmişlerine dert ortağı ve çare olmaya niyetli ve kararlı olan bu aziz milleti yok etmek ve bu vatanı bölüp parçalamak isteyen dâhili ve harici düşmanlara ve hainlere karşı, bütün kararlılığımızla ilan etmek istiyoruz ki, ne yaparsanız yapın asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka asla boyunduruk vuramayacaksınız. Bu kararlılıkla bir kez daha milletimizin şeref ve istiklali için cennete kanatlanan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BATSO, BAŞKANI, DEMİR;, , “15, TEMMUZ’DA, HALKIMIZLA, DESTAN, YAZDIK”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı