Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 00:21 Bu haber 260 kez okundu
 
“BERABERLİK İÇERİSİNDE KENDİMİZİ MÜDAFAA EDECEĞİZ”
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, "Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü" çalıştayına katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere özel uçakla Batman'a geldi.
EKONOMİ Haberi


TBMM Başkanı Kahraman ve beraberindekileri Havalimanında; Vali Ahmet Deniz, Ak Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Coşkun Uçarcılar, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş karşıladı.

Batman’ı  ziyareti sırasında TBMM Başkanı Kahraman’a; Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel eşlik etti. Karşılamanın ardından Valiliği ziyaret eden TBMM Başkanı Kahraman, valilik makamına geçti.Vali Deniz tarafından TBMM Başkanı Kahraman’a ilimizde yürütülen çalışmalara ilişkin brifing verildi. Daha sonra Batman Belediyesini ziyaret eden TBMM Başkanımız Sayın Kahraman, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin brifing verildi.

Batman  Valiliği tarafından TBMM Başkanı İsmail Kahraman Onuruna yemek verildi.Ziyaretlerin ardından TBMM Başkanı Kahraman ve beraberindekiler TP Kristal Park tesislerinde akşam yemeğinde; il protokol üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yemekte bir selamla konuşması yapan Vali Deniz, ziyaretlerinden dolayı TBMM Başkanı Kahraman’a ve beraberindekilere teşekkür ederek, Batman’ın son yıllarda çok hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu, devletimizin başta eğitim olmak üzere sağlık, spor, alt yapı alanlarında çok önemli yatırımları olduğunu ifade etti.

 Kamu yatırımları yanında özel sektörde önemli yatırımlar yaptığını belirten Vali Deniz, “Şehrimizin potansiyeli yüksektir, girişimci ruha sahip genç yatırımcılarımız vardır.Bu huzurun ve güvenin sağlanmasında çukur siyasetine prim vermeyen, ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıkan Batmanlı hemşerilerimizin çok önemli katkıları olmuştur. Terör örgütüne karşı yürekli bir duruş sergilemişlerdir.

 Aynı yürekli duruşu 15 Temmuz gecesi hain FETÖ’nün darbe girişimine karşı da ilk saatlerden itibaren meydanları doldurarak demokrasimize, ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıkarak göstermişlerdir.  Geçmişte terörden çok çekmiş olan ilimiz artık terörle anılmıyor. Fuarlarla, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle anılıyor. Bundan sonra da yeni fabrikalarla, yeni yatırımlarla, üretimle, istihdamla anılacak bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan TBMM Başkanı Kahraman, Batman’ın gelişip büyüdüğünü belirterek, birlik ve beraberlik olduğu sürece güzel işlerin başarıldığını ifade etti.Türkiye’nin siyasi tarihindeki darbe süreçlerine değinen TBMM Başkanı Kahraman, Türkiye büyüyüp geliştikçe Türkiye’nin önünü kesmeye çalışan güçlerin olduğunu belirtti. Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği "Zeytin Dalı Harekatına değinen TBMM Başkanı Kahraman, harekatın meşru müdafaa olduğunu belirterek, "Afrin, bizim daha önce yaptığımız Fırat Kalkanı Harekatının  devamdır. Terör örgütlerine karşı bu harekatlar devam edecektir. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde kendimizi müdafaa edeceğiz" dedi.

 TBMM Başkanımız Sayın Kahraman, “Demokrasi devam edecek ve etmelidir. Gelişiyoruz ve kalkınıyoruz, gelişeceğiz ve kalkınacağız. Dünyada dış yardımda, Türkiye milli gelire göre Amerika’dan sonra ikinci sırada miktar ve nüfus olarak birinci sırada” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “BERABERLİK, İÇERİSİNDE, KENDİMİZİ, MÜDAFAA, EDECEĞİZ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı