Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 14:42 Bu haber 2755 kez okundu
 
BİLİCİ İKİNCİ SEFER BAŞKAN SEÇİLDİ
10 Şubat Cumartesi günü Alyans Salonunun da gerçekleştirilen AK Parti Batman İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilerek tüm delegelerin oyunu alan Mevlüde Bilici ikinci sefer Başkanlığa seçildi.
SİYASET Haberi


Alyans düğün salonunda düzenlenen kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Canan Kalsın, AK Parti Batman 24 ve 25 dönem Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Şaziye Gündüz AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Bilici, Ak Parti ilçe başkanları,  ilçe ve belde belediye başkanları, parti yöneticileri ve delegeler katıldı. Mevlüde Bilici’nin tek aday olarak katıldığı kongrede Bilici, AK Parti Batman İl Kadın Kolları Başkanlığı’na ikinci sefer seçildi. 

Kongrede bir konuşma yapan Ak Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin5. Kadın Kolları Olağan Kongremizde güven tazeleyerek görevine devam edecek olan MevludeBilici  ve yönetimine başarılar dilerim. Ayrıca Kongremize katılan Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Canan Kalsın, AK Parti Batman 24 ve 25 dönem Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Şaziye Gündüz’e teşekkür ederim” dedi.

Kayyumlardan önceki belediyeler ile görevlendirilen kayyum sonrası belediyelerin yaptığı çalışmalar arasında büyük farklılıklar olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Kayyumdan önceki belediyelerin kendilerine aktarılan kaynakları hizmet yerine PKK'ye aktardığını söyledi. Kaya, "Kayyumların atandıktan sonraki ve önceki hizmetleri de biliyoruz. Dolayısıyla sokaklarda çöplerin toplanmadığı, tozdan ve çamurdan geçilmeyen bir şehri hükümet olarak kendilerine aktardığımız kaynakları teröre ve terör unsurlarına verdiklerinden dolayı hukuken görevden uzaklaştırılan insanlar yerine gelen kayyumlar önemli hizmetler yaptılar. Batman gibi bütün şehirlerimizde hükümetlerin gönderdiği kaynaklarla hizmet yapılması istendi. Biz bugüne kadar hiçbir belediyeye ayrı bir muamele yapmadık. Hepsine bugünün kaynakları neyse aynısı gönderdik. Ama onlar bunu hizmete dönüştürmediler." dedi.

Daha sonra kürsüye gelerek söz alan Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Canan Kalsın, AK Parti dönemi önceki hükümetler ile AK Parti hükümeti döneminde yapılan hizmetleri kıyasladı.Konuşmasında koalisyon hükümetlerinin zararlarına dikkati çeken Kalsın, "7 Haziran'da ne vardı? Koalisyon tehlikesi vardı. Koalisyon tehlikesinin altını çiziyorum. Refah-Yol Hükümeti'ni hatırlıyorsunuz. En büyük ekonomik başarı Refah-Yol Hükümeti zamanında yapıldı, ama 11-12 yıllık bir koalisyon dönemi her şeyi başa çevirdi. Eğer biz 7 Haziran'da koalisyona razı olsaydık, bugün bunları konuşuyor olmayacaktık. 15 Temmuz'u yaşamıyor olacaktık. 15 Temmuz'dan sonra Allah korusun başarılı olunsaydı, Suriye gibi olunacak ve bölünecektik. Çünkü bu bölgede iştahı olanlar var, silah üreticileri var, o silahların eskimemesi var. Birilerinin ölmesi, birilerinin tüketmesi var. Hesap oğlu hesap var." diye konuştu.

Mevlude Bilici Başkanlığında AK Parti Batman Kadın Kolları Başkanlığı Yönetim Kurulu listesi şöyle oluştu. Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Emine Görmüş, Seval Aksoy, Elif Ekmen, Sevdet Özcan, Yasemin Oğur,  Sultan Kaya, Hülya Güzel, ZozanEronat, HüriyeÜstabaşı, Remziye Toğluk, Zemzeme Ak, Hatice Alan, Sacide Turan, Reyhan Türe, Gülsüm Ekin, Emine Ceylan, Bilge Bülbül, Elif Rençber, Melahat Tosun, Büşra Taş, Sultan Fidan, Candan Çiftçi, Zehra Gün, Asiye Baytar, Zeynep Daldal, Nurcan Ekinci, Şükran Ercan, Seçim Doğu, Sabriye Gümüşten, Yönetim Kurulu Yedek üyeleri şöyle oluştu; Filiz Oğuz, Nuriye Olgun Seda Yasak, Fatma Çiftçi, Ayşegül Arslan Fatma Ozok, Şükriye Yeşilmen, Leyla Ömeroğlu, Ayşe Eroğlu, Mumine Gültekin, Yeter Tekine, Seyhan Turan, Didem Altun, Ayşe Yavuz, mukades Dursun

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİLİCİ, İKİNCİ, SEFER, BAŞKAN, SEÇİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı