Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 15:48 Bu haber 474 kez okundu
 
CEZAEVİNİ EĞİTİM MERKEZİNE ÇEVİRDİLER
Cezaevinde bulunan Batmanlı gençler tutuklu bulundukları yerde kitap çıkarıp, 4 dil öğrendiler. Yetmedi birden fazla üniversiteyi biterek yüksek lisans bile yaptılar. İslami Hareket üyesi iddiasıyla tutuklu bulunan Batmanlı gençler, cezaevini adeta eğitim merkezi ve resim atölyesine çevirdiler.
GENEL Haberi


KUMPAS KURBANI OLDULAR 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve 28 Şubat döneminde gerçekleştirdiği kumpaslar sonucu içeri atılan Batmanlı gençler, başlarına gelen musibetleri hayra çevirdi. İslami kimlikleri nedeniyle çeşitli baskılara maruz kalan mazlum, suçsuz ve günahsız  gençler, cezaevlerinde üniversite bitiriyor, kitap yazıyor hatta resimler çizerek müspet çalışmalara imza atıyorlar. 18 yaşında zindanlara atılan Abdülselam Durmaz 3 kitap çıkarıp, iki üniversite bitirirken, hükümlülerden Mahmut Uyan ise, beton duvarlar arasında İlahiyat okuyup akabinde mastır yaparak sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Batmanlı 4 Fetö ve 28 Şubat Mağdurları, tahliye edilmeyi bekliyorlar. FETÖ’cülerin hukuksuz yargılamalarıyla mağdur ve mahkûm edilen Müslümanlar, başlarına gelen musibetleri hayra çevirerek adalet bakanlığına çağrıda bulundular.

 3 KİTAP YAZDI BİRİ DE YOLDA

15 Temmuz ihanet girişiminden sonra kendilerine kumpas kuran hâkim ve savcılarla yan yana hücrelerde kalan 28 Şubat mağdurları, cezaevlerini ilim ve irfan yurduna dönüştürdü. İslami Hareket üyesi olduKLARI iddiasıyla cezaevlerine atılan mazlumların kendileri çıkmadan eserleri çıkıyor. İslam davası uğruna yıllarca çile dolduran mahkûmlardan Abdülselam Durmaz, 18 yaşında girdiği cezaevinde “Son Nişanlı”, “Lanetli Duvar”, “Dunah’ın Terazisi”… İsimlerinde 3 kitap yazdı. Hali hazırda 2 kitap çalışması daha bulunuyor. 25 yıldır uyduruk gerekçelerle cezaevinde tutulan Durmaz’ın dördüncü kitabı ise önümüzdeki aylarda yayımlanmayı bekliyor. Beton duvarlar arasından fantastik eserlere imza atan Durmaz, aynı zamanda iki üniversite bitirdi.

615 SAYFALIK KİTABI VAR

Hükümlülerden Ahmet Şat ise, geçtiğimiz yıl Mart ayında Düşün Yayıncılık etiketini taşıyan “Vahiy Öğretisi Ve İslam” adlı eserini okurlarla buluşturdu. İslami düşünce ve yaşayışa dair pek çok meselenin ele alındığı 615 sayfalık kitapta, dinimizin temeli olan vahyin nasıl bir öğreti olduğu, hayatımıza nasıl ve neden müdahil olması hususunda yaşadığımız sorunlar dile getiriliyor. Bir taraftan İslami çalışmalarına ağırlık veren Şat, diğer taraftan eğitim hayatını sürdürüyor. Sırf fikirlerinden dolayı erken yaşta zindanlar ile tanışan Ahmet Şat, cezaevinde bir lisans 2 de ön lisans olmak üzere toplam iki üniversite bitirdi. Ellerindeki kelepçelere aldırış etmeden ring araçları ile sınavlara giren Şat, şimdilerde İlahiyat alanında yüksek lisans yapıyor. 28 Şubat’ın en ağır, karanlık, sinsi günlerinde dik duruşlarından dolayı zindanlara atılan gençler, cezaevlerinde topluma faydalı hizmetlerde bulunmak için her yolu deniyor. Sudan sebepler ile cezaevinde tutulan mazlumlar, bulundukları cezaevlerinde pek çok sertifika ve ödül aldı. Katıldıkları girişimcilik kurslarını başarıyla tamamlayan 28 Şubat mağdurları, demir parmaklıklar ardında besteler hazırlıyor, şiirler yazıyor hatta yağlı tablo çalışmalarıyla özgürlüğe meydan okuyorlar.

CEZAEVİNDE MASTIR YAPTI, 4 DİL ÖĞRENDİ

Demir parmaklıklar ardında hazırlandığı sınavda başarılı olan gençlerden Mahmut Uyan, hayatında büyük bir değişiklik yaşadı. Beton duvarların soğukluğuna aldırış etmeyen Mahmut Uyan, cezaevinde İlahiyat Fakültesini bitirdi, yüksek lisansını ise Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nde Ortadoğu Politikası üzerine okudu. Gece gündüz ders çalışarak umudunu hiç kaybetmeyen Uyan, eğitime yeni bir boyut kazandıran Uzaktan Eğitim’le mastır yaptı. Zihindeki engelleri bir bir kaldıran Mahmut Uyan aynı zamanda cezaevinde Farsça, Arapça, İngilizce ve Kürtçe olmak üzere 4 dil öğrendi. Mahmut Uyan, kendini geliştirmek için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CEZAEVİNİ, EĞİTİM, MERKEZİNE, ÇEVİRDİLER,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı