Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 11:26 Bu haber 2706 kez okundu
 
DEMİRKIRAN AK PARTİ DIŞ İLİŞKİLER BAŞKAN YARDIMCILIĞINA GETİRİLDİ
22.Dönem Batman, 23. ve 24. Dönem AK Parti Siirt Milletvekili görevini sürdüren Afif Demikıran, AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
SİYASET Haberi


AK Parti’de yaptığı çalışmalarla bilinen ve milletvekilliği sırasında Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Başkanlığı görevinde de bulunan Demikıran, yeni göreviyle partisine hizmet edecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Demirkıran’ın AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığına getirildiğini duyurdu.

Yılmaz, Devlet Başkanı Makamına gönderdiği görevlendirme olur onayı resmi evrağında,” Dış İlişkiler Başkanlığımızın iş ve işlemlerinin daha düzenli ve verimli yürütülmesini sağlamak amacıyla 23-24.Dönem Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Meryem Göka, 27.Dönem Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, AK Parti yedek MKYK üyesi Emre Ete, 22-23.Dönem Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, 27.Dönem İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, 24-25 ve 26.Dönem Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Dış ilişkiler Başkanlığı Başkan Yardımcılığı olarak görevlendirilmelerinin uygun olacağı mütalaa olunmaktadır. Makamınızca da uygun görüldüğü takdirde Parti tüzüğümüzün 79.Maddesi uyarınca, adı geçenlerin Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmesini olurunuza arz ederim” 21.09.2018 tarihli Dış İlişkiler Başkanlığının görevlendirme evrağını Genel Başkan Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalayarak onadı.

Başkan Erdoğan’ın Dış İlişkiler Başkanı Cevdet Yılmaz’ın Dış ilişkiler Başkan Yardımcılığı konulu resmi evrağını onamasıyla 23 ve 24.Dönem AK Parti Siirt Milletvekili görevini başarıyla sürdüren Afif Demirkıran AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığına getirildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DEMİRKIRAN, AK, PARTİ, DIŞ, İLİŞKİLER, BAŞKAN, YARDIMCILIĞINA, GETİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı