Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 18:50 Bu haber 307 kez okundu
 
EĞİTİM’DE DÖNEM BAŞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başı Değerlendirme toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi


TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan toplantıya; Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Milli Eğitim Müdürü, kamu kurum yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, muhtarların dernek başkanları,  okul aile birliği başkanları ile okul servisleri temsilcileri katıldı.Vali Deniz’in açış konuşmasıyla başlayan toplantıda;   okulların içerisinde ve çevresinde alınması gereken güvenlik tedbirleri, okulların temizliği, uyuşturucu madde kullanımı ile mücadele, okul çevrelerindeki internet kafeler, okul servislerinin uyulması gereken kurallar gibi sorunlar ele alınarak görüşüldü.

“Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi”

Geçen yıl başlatılan Nitelikli Eğitme Kararlı Adımlar projesi kapsamında yürütülen çalışmalara değinen Vali Deniz,  “Eğitimde başarıyı yükseltmek için Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesini başlattık. Çocuğumu Seviyorum Ana Okuluna Gönderiyorum” projesiyle Batman okul öncesi eğitimde Türkiye’nin pilot illerinden bir tanesi oldu. Okul öncesi okullaşma oranında gösterilen başarı sayesinde Batman Türkiye ortalamasının üzerine çıktı. “Batman Her Yerde Okuyor” kampanyasıyla ilimizde okuma kültürünü oluşturma çabası içerisindeyiz. Okul kütüphanelerine kitap desteğinde bulunuyoruz. Bu başarıların devam etmesi için hepimize önemli görevler düşüyor” diye konuştu.

Akademik başarının yanında çocuklara milli ve manevi değerlerinin anlatılmasının önemli olduğunu ifade eden Vali Deniz, “Vatanını, milletini ve bayrağını seven, ortak değerlerimizi özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler yetiştirmemiz her şeyden daha önemlidir. Okul idarecilerin ve öğretmenlerin mutlaka aile ziyaretlerinde bulunmaları gerekiyor. Eğitimin diğer bir ayağı olan ailelerimizi mutlaka eğitime dahil etmeliyiz” dedi.

“Uyuşturucu Madde İle Mücadele Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor”

Vali Deniz, “Gençlerimiz ve çocuklarımız bizim geleceğimiz, hepimizin görevi onlara en güvenli ortamlar sunmaktır. Çocuklarımızın yanlış kişiler tarafından yönlendirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Uyuşturucu ile mücadelede ciddi mesafeler aldık. Batman’da uyuşturucuyu bitirmede kararlıyız. Bu konuda muhtarlarımız emniyet mensuplarıyla iletişim halindeler. Okullarda görevlendirilen güvenlik görevlileri de bu konuda gerekli tedbirleri alıyorlar” diye konuştu.

“Okulların Temizliği, Eğitim-Öğretim Kadar Önemlidir”

Okulların temizliği ve okul çevrelerinde satılan gıdaların denetlenmesi gibi konulara değinen Vali Deniz, okul kantinlerinde ve çevrelerinde sağlık ve hijyen koşullarına uymayan ürün satışlarına müsaade edilmemesi, okul çevrelerinde alkol ve benzeri ürünlerin satışı, okul kantinleri, servis araçları ile okul yemekhanelerinin sıklıkla denetlemesi konusunda yetkililere talimat verdi.

“Öğretmenlerimizin Öğrencilerle İletişimi Güçlü Olmalıdır”

Okullarda eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, rahat ve huzurlu bir ortamın sağlanması için öğretmenlere önemli görevler düştüğünü vurgulayan Vali Deniz, okullarda rehberlik faaliyetlerin aksatılmadan devam edilmesi, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak şekilde hazırlanması, eğitimde kaliteyi arttırmaya yönelik çalışmaların teşvik edilmesi, öğrencilerin başarı ve disiplin durumlarının okul idaresince takip edilmesi gibi konularda yöneticilerden gerekli çalışmaların yürütülmesini istedi.

Okulların yakınlarındaki metruk binalarının birçoğunun yıkıldığını ve internet kafe denetimlerinin sıklıkla yapıldığını ifade eden Vali Deniz, çocuklarımızın gelişimine ve eğitimine zarar veren her türlü faaliyetlere karşı mücadele edildiğini vurguladı.Okul servisleri temsilcilerine uyarılarda bulunan Vali Deniz, her hizmetin kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini belirterek, okul servisleri için belirlenen yasal kurallara uymayanlar hakkında derhal gerekli yasal işlemlerin yapılacağını vurguladı.

“Bizim derdimiz çocuklarımıza iyi bir eğitim ortamı sunmaktır” diyen Vali Deniz, çocuklarımızın yanlış kişiler tarafından yönlendirilmemeleri için gerekli tedbirleri almak zorunda olduklarını ifade ederek, “Çocuklarımızı hain güçlerden uzak tutmanın tek yolu eğitimdir. Çocuklarımıza iyi bir eğitim vererek, vatanını, milletini, bayrağını ve ülkesini seven gençler yetiştirmeliyiz” diye konuştu.   Toplantı katılımcıların sorun ve taleplerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EĞİTİM’DE, DÖNEM, BAŞI, DEĞERLENDİRME, TOPLANTISI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı