Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 14:51 Bu haber 1056 kez okundu
 
EREN,“GENÇLERİMİZ ŞEHİRLERİNİ, KÜLTÜRLERİNİ VE YÖRELERİNİ TANIYACAK”
Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren başkanlığında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, 15 Eylül - 26 Kasım 2017 tarihleri arasında 81 ilde hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi için değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Müdürü Eren projeden Batman Merkez ve ilçelerdeki 14-29 yaş grubu arasında gençlerin yararlanacağını söyledi.
DİĞER Haberi


TÜRKİYE GENELİNDE 85.000 KİŞİ YARARLANACAK

Türkiye genelinde 85 bin kişinin Projeden istifade etmesinin hedeflendiğini belirten İl Müdürü Eren; “Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından toplumun değişik kesimlerindeki gençlerimize yönelik çok sayıda proje yürütülmektedir. Sanayide çalışan çıraklardan, kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençlere, köy okullarında öğrenim gören çocuklardan sevgi evlerinde kalanlara, ceza ve infaz kurumlarındaki gençlerden ülkemizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş bir yelpazede uygulamaya konulan ulusal ve uluslararası projelerle bugüne kadar yüzbinlerce gencimize ulaşılmıştır. Her geçen yıl başta dezavantajlı gençlerimiz olmak üzere daha fazla sayıda gencimize ulaşmak için çalışmalara devam edilmektedir. Yine Bakanlığımızın diğer Birimleri vasıtasıyla başta gençlik merkezleri ve gençlik kampları olmak üzere değişik projelerle gençlerimize ulaşılmaktadır.Uygulamaya konulan projelerle, gençlerimize ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanıtmak, milli ve manevi değerleri benimsetmek, vizyonlarını ve merhamet duygularını geliştirmek, moral ve motivasyon durumlarını üst seviyelere taşımak, yurtdışında yaşayan gençlerimizin belleklerini tazelemek, ülkelerini daha yakından tanımalarını sağlayarak aidiyet duygularını geliştirmek hedef olarak belirlenmiştir. “şeklinde açıklamada bulundu.

“GENÇLER HAYATA GÜVENLE BAKIYOR”

Hayata geçirilen projelerden gençlerin özgüvenlerinin arttığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “Genel Müdürlüğümüzce, gençlerin sosyal hayata daha aktif katılımının sağlanması, uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilir nitelikte yetişmesi, dezavantajlı gençlerin desteklenmesi amaçları doğrultusunda başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere gençlik alanındaki paydaşlar tarafından sunulan gençlik ve spor projelerine de destek verilmektedir. Kültür ve sanattan eğitime, inovasyondan mesleki eğitime, gönüllülükten hareketliliğe çok geniş bir yelpazeye hitap eden Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında bugüne kadar yaklaşık 1.900 projeye 170 milyon TL destek verilmiştir. Projelerden yaklaşık 1 milyon gencimiz faydalanmıştır. ”dedi.

“GENÇLER BÖLGEYİ GEZECEK”

Gençlerin bu projeyle bölge il ve ilçeleri tanıma fırsatı bulabileceklerini belirten Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “İlimizde de uygulamaya konulan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce yürütülen Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz projesi ile; gençlerin yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincileri, ailesinin aylık geliri 2000 TL’nin altında olanlar, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, sevgi evlerinde kalanlar, sanayide çalışanlar, çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç edenler, proje faaliyetlerini gerçekleştirebilecek fiziki şartları haiz dezavantajlı gençlerin faydalanması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında illerde; mihmandarlar ve profesyonel rehberler eşliğinde tarihi ve kültürel mekânların ziyareti, gidilen yere dair tarihi değerlerin gençlere aktarılması, üniversite yerleşkesi ziyaretleri, gönüllülük faaliyetleri, kurum ve şehitlik ziyaretleri yapılmaktadır.”dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EREN,“GENÇLERİMİZ, ŞEHİRLERİNİ,, KÜLTÜRLERİNİ, VE, YÖRELERİNİ, TANIYACAK”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı