Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 19:08 Bu haber 764 kez okundu
 
GENEL MÜDÜR GENÇOĞLU, BATMAN’DA
İki günlük çalışma programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimi Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ve beraberindeki heyet Batman’ı ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi


İki günlük çalışma ziyareti kapsamında Batman’a gelen Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimi Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu’nu havalimanında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve şube müdürleri karşıladı.

İlk olarak Vali Ahmet Deniz’i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu daha sonra TOBB Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti. Burada TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı konseri İzmir’den ilimize gelen misafir öğrencilerle birlikte dinledi.

“Kitap Komisyonuyla Değerlendirme Toplantısı Düzenledi”

 Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu iftar yemeğinin ardından ilimiz öğretmenlerinden oluşan “Kitap Hazırlama Komisyonu” ile değerlendirme toplantısı düzenledi. Değerlendirme toplantısına Temel Eğitimi Genel Müdürümüz Dr. Cem Gençoğlu’nun yanı sıra Yurtlar-Pansiyonlar Daire Başkanı Erbay Coşkun, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Tökel, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, İshak Büyükkaya ve “Kitap Hazırlama Komisyonu”ndaki öğretmenler katıldılar.

“Okul ve Kurum Ziyaretleri Gerçekleştirildi”

Ziyaretin ikinci gününde Vakıfbank İlkokuluna giden Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran öğrenci ve velilere okuma kültürü kazandırmak için bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen “Öğrenci ve Veliler Okuyor Projesi” ödül törenine katıldı.

Vakıfbank İlkokulundaki ödül töreninin ardından Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Gençoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, Kültür Ortaokuluna geçip okul öğretmenleriyle bir araya geldiler. Burada öğretmenlere bir konuşma yapan Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, önümüzdeki dönemde okutulacak olan kitapların mutfağında öğretmenlerin olduğunu belirtti.

Gençoğlu: “Eğitim biliminin temel ilkesi, eğitim zemininde çocuğa doğru zamanda, doğru şekilde bilgiyi vermektir. Temel eğitimde ödüllendirme çocuğun eğitim sürecinde yapılan etkinliklere katılımına yönelik olmalıdır” dedi.

 

 Temel Eğitim Genel Müdürü Gençoğlu konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi. 

Daha sonra Batman Bilim Sanat Merkezini ziyaret eden Temel Eğitimi Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim İdarecileri, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilimiz merkez Temel Eğitim okullarının yöneticileriyle bir araya geldi. Kurtaran’ın açış konuşmasının ardından Temel Eğitimi Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, okul müdürlerinin görüş ve önerilerini dinledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GENEL, MÜDÜR, GENÇOĞLU,, BATMAN’DA,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı