Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 00:54 Bu haber 800 kez okundu
 
GÜNEŞTEKN, “AK PARTİ İLE BATMAN EKONOMİSİ ŞAHLANDI”
İş Adamları Derneği’nin (ASRİAD) düzenlediği iftara katılan AK Parti Batman Milletvekili adayı Murat Güneştekin iş dünyası ile ekonomi konusunu değerlendirdi.
SİYASET Haberi


Güneştekin iftar sonrası yaptığı konuşmada; “2002 yılında iktidara geldiğimizde Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde tek bir fabrika vardı. 500 dönüm büyüklüğünde olan  organize sanayi bölgesini 3.400 dönüme çıkardık. Böylece OSB'deki fabrika sayısı 100'e ulaştı” dedi.

Güneştekin ayrıca şunları ifade etti; “AK Parti öncesi dönemleri hatırlamak gerekiyor, Batman’da bir elin parmakları kadar bile fabrika yoktu, bugün fabrika sayısı 250-300’lere dayanmış durumda. Eski sistemin zorluklarına rağmen bu seviyeye gelen sanayi ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle çok daha ilerleyecektir. Yeni dönemde Batman’ı çok daha ileri noktalara taşıyacağız inşallah, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Batman daha  önce sadece bir meslek yüksek okuluna sahipti, biz şehrimizi modern bir üniversite sahibi yaptık. Üniversite imkanlarını iş dünyasının hizmetine açtık, Teknokent’i kurulma aşamasına getirdik. İş dünyası ve üniversite arasında iş birliğini geliştirerek Batman’da yüksek teknolojik ürün üretilmesinin önünü açıyoruz. Ayrıca 2012 yılında hazırladığımız teşvik paketiyle Batman adeta bir tekstil kent özelliği kazandı. Merkezde, kırsalda, ilçelerde açılan tekstillerde, üretim tesisleri ile binlerce kişi istihdam ediliyor. Önümüzdeki dönemde buralarda çalışan kardeşlerimizin daha iyi imkanlara da kavuşmasını sağlayacağız.”

Ticaretin ve sanayinin gelişmesi için ulaşımın önemine değinen Güneştekin, daha önce bir baraka gibi olan havaalanı terminalini modern bir yapıya dönüştürdüklerini ve Batman'ın çevre illerin de ulaşım üssü olarak kullandığı bir özelliğe kavuştuğunu belirtti.

ASRİAD Başkanı Nihat İpekyüz ise davete katılan ASRİAD üyelerine ve iftarın protokol konukları AK Parti Milletvekili adayları Murat Güneştekin ve Mehmet Şat’a teşekkür etti. İpekyüz, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne destek ve güvenlerinin tam olduğunu ve Batman'ın yeni dönemde daha iyi yerlere geleceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÜNEŞTEKN,, “AK, PARTİ, İLE, , BATMAN, EKONOMİSİ, ŞAHLANDI”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı