Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 00:43 Bu haber 514 kez okundu
 
“HALKIMIZ BİZİ SEÇERSE PİŞMAN OLMAYACAK”
Batman bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök, “Halkımız bir kere de HÜDA PAR’ın adaylarını desteklesinler, onlara şans versinler. Allah’ın izniyle pişman olmayacaklar.” dedi.
SİYASET Haberi


HÜDA PAR'ın desteklediği Batman bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök'ün Hürriyet Mahallesi’ndeki seçim lokali açıldı.Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Gök, üçüncüsünü açtıkları seçim lokalinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Gök, “Müslümanca siyaset nasıl yapılır, bunu halkımıza göstermek için siyasete girdik. Müslüman siyasetçi nasıl olur onu kavratmak için ve siyasetin üzerindeki yanlış kanaatleri kaldırmak için siyasete girdik.” dedi.

“MÜCADELEMİZ ŞAHISLARLA DEĞİL ÇARPIK SİSTEMLEDİR”

Seçim barajının oluşturduğu haksızlıktan ötürü bağımsız aday olarak seçime girdiğini hatırlatan Gök, “Bu sistem zulüm üzerine kurulu bir sistemdir, adil bir sistem değildir. Zaten bizim mücadelemizde şahıslarla değil, çarpık sistem anlayışıyladır. O yüzden yüzde 10 barajından dolayı bir kısım partiler mecbur kaldılar, ittifak yolunu seçtiler. Hatta birçoğu kendi kırmızı çizgilerini çiğneyerek ittifak kurdular. Bir kısım adaylar da benim gibi seçime bağımsız olarak girmek için aday oldu. İnşallah girişimlerimizle bu barajı kaldırırız. Bizce bir partiye, adaya engelin halk olması lazım.” diye konuştu.

“KARDEŞLERİMİZİN CEHT VE GAYRETLERİ ONLARIN O AVANTAJLARINI SIFIRA ÇIKARACAKTIR”

Seçim barajı ve yeni parti olmaları hasebiyle imkânlarının kısıtlı olması seçimin kendileri için bir dezavantaj oluşturduğunu vurgulayan Gök, “Bir kısım partiler milyonlarca lira seçim yardımı almıştır ve hangi kanalı açıyorsunuz onları anlatıyor. Onlarca kanala sahiptirler. Ancak mütevazı bir hareket olan HÜDA PAR mensubu kardeşlerimizin ceht ve gayretleri onların o avantajlarını sıfıra çıkaracaktır. Onlar her türlü imkâna sahip olabilir ve devlet hazinesinden milyonlarca lira para desteği alabilirler; ama Allah’a hamt olsun fedakârlık ruhu taşıyan kardeşlerimiz, bacılarımız var. Biz bu konuda onlardan çok daha avantajlıyız elhamdülillah.” ifadelerini kullandı.

“İLKELERİMİZ; DOĞRULUK, DÜRÜSTLÜK, EMİNLİK, LİYAKAT VE ADALETTİR”

Dava sahibi olduklarının altını çizen Gök, sözlerine şöyle devam etti:“Bizim kendimize ait birtakım ilkelerimiz vardır. Biz ilkelerimizle ayakta kalacağız. Bu ilkelerimiz; doğruluk, dürüstlük, eminlik, liyakat ve adalettir. Eğer bugün bu ilkeler hâkim değilse bizim defalarca destek verdiğimiz iktidarlar sayesindedir maalesef. Biz partiyi kurduğumuz dönemde de ‘önce insan, öncelik adalet’ dedik. Zira toplumun huzura kavuşması, selameti bulmasının önündeki en önemli ilke adalet ilkesidir. Yargıda, ekonomide, eğitim ve hizmette adalet olmadıkça kesinlikle toplum huzur yüzü bulamayacaktır.”

“ADALET DAĞITILMIŞ DEĞİL”

İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde tutulan 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını hatırlatan Gök, “Çok zor süreçler geçirdik. 28 Şubat, darbeler, FETÖ dönemi geçirdik ve o süreçte on binlerce insanımız mağdur oldu, cezaevlerine konuldu. Taraflı yargıçların verdiği haksız,

adaletsiz hükümlerle binlerce insanımız cezaevlerine girdi. Hâlâ da adalet dağıtılmış değil. Bu insanlarımız sadece İslam’a, insanlığın değerlerine hizmet için mücadele verdiler ve şu anda muhafazakâr hükümetin kaç dönemdir iktidarda olduğu bir dönemde hâlâ o kardeşlerimiz cezaevlerindeler. 28 Şubat, FETÖ mağduru insanlar 20-25 yıla yakındır suçsuz yere cezaevindeler. Darbeci generaller salıverildiler ama kardeşlerimiz hâlâ cezaevindeler. Yargıda adalet yoktur.” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZIN MALINA KENDİ MALIMIZ GİBİ SAHİP ÇIKACAĞIZ”

24 Haziran seçiminin önemli bir seçim olduğunu ifade eden Gök, “Halkımızdan şunu talep ediyoruz; bir kere de HÜDA PAR’ın adaylarını desteklesinler, onlara şans versinler. Allah’ın izniyle pişman olmayacaklar. Mecliste halkımızın beytülmali olan o hazinelere Allah’ın izniyle kendi malımız gibi sahip çıkacağız ve onu halkımızın hizmetine sunacağız. Gerçek manada bize vekillik yapacak, haklarımıza sahip çıkacak, yetim malı yemeyecek, fukaranın malına tenezzül etmeyecek insanları meclise göndermemiz lazım.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından programda, İlahi Sanatçılarından Özcan Atsat, Kürtçe ve Türkçe ezgiler seslendirdi. İttihad-ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek’in yaptığı duanın ardından seçim lokali salâvat eşliğinde açıldı. Açılışın ardından seçim lokalinde tebrikler kabul edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “HALKIMIZ, BİZİ, SEÇERSE, PİŞMAN, OLMAYACAK”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı