Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 06:21 Bu haber 788 kez okundu
 
HEM’E 1003 ONLİNE BAŞVURU
Batman Halk Eğitim Merkezinde, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında 1003 usta öğretici ve antrenör online başvuruda bulundu.
EĞİTİM Haberi


 Sportif, kültürel, sanatsal ve mesleki kurslarda görev almak isteyen 1003 usta öğretici, mesleki eğitmeni ve antrenörün başvurunu da bulunduğunu belirten HEM (Halk eğitim Merkezi) Müdürü Osman Atmalar,  yapılacak değerlendirmelerin ardından kursların açılmaya başlanacağını söyledi. Atmalar açıklamasının devamında; “Sportif, kültürel, sanatsal, mesleki ve diğer tüm kurslarımızı önemsiyor ve destekliyoruz. Kamu kurum ve kuruluşların dışında STK’larla yapmış oluğumuz protokol gereği, kurslarımız yakın zamanda tekrar açılacaktır. Günümüzde birçok birey hızla gelişen teknolojiye; kültürel, sosyal, siyasal, bilimsel alanda değişen bilgilere ayak uydurabilmek için kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Birey öncelikle ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede örgün eğitim kurumlarında; buna ek olarak da özel kurslar ve halk eğitim merkezi gibi örgün olmayan eğitim kurumlarında kendini geliştirmek ve çağa uyum sağlamak için eğitim alıyor. Toplumumuzda yaygın olarak halk eğitim merkezleri bu amaçla kullanılmaktadır. Bunun başlıca nedeni diğer örgün olmayan eğitim kurumlarına göre daha ekonomik ve daha çeşitli olmasıdır. Halk eğitim merkezinden faydalanan birey kendini geliştirme sürecinde pek çok alanda kendine yarar sağlayabilir.” diye konuştu.

“HEM’LER BİREYE CİDDİ YARARLAR SAĞLAR”

Halk Eğitim Merkezlerinin bireylere ciddi anlamda yarar sağladığını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar; “Halk eğitim merkezlerindeki eğitimler, örgün eğitimi destekleyici ve tamamlayıcı nitelikler taşır. Anne-baba, yetişkin ve yaşlı eğitimini destekler. İş arayanlara yeni iş imkânı sağlayabilecek beceriler kazandırabilir. Toplumdaki genç, yetişkin ve yaşlı bireylerin çağın değişikliklerini takip etmesini sağlar. Katılımcılara boş zamanlarını verimli olarak değerlendirebilmeleri için hobi kazandırır, zaman yönetimini öğretir. Toplumdaki bireyler arasında sosyalleşme imkânı sağlar. Bireylerin kişisel gelişimini tamamlayıcı niteliktedir. İş piyasasında çalışacak bireylerin nitelikli eleman olmasını sağlar.

Ekonomik bakımdan durumu yetersiz olan bireylerin katılımını sağlamaya yardımcı olur. Eğitimlerin farklı yaş gruplarındaki bireylerle bir arada yapılmasıyla genç, yetişkin ve yaşlı bireyler arasında etkileşimi arttırır ve empati duygusunu geliştirir. Halk eğitim merkezindeki birey toplumsal sorunların farkına daha çok varabilir ve çözüm üretmek için çalışma yapabilir. Çağımızda donanımlı, bilgili ve becerili olmak ve var olanı geliştirmek için eğitim veren halk eğitim merkezleri bizlere birçok alanda fayda sağlayabilir. Bunlardan yararlanarak kendimizi geliştirebilmek için ilgimize göre açılan kursları değerlendirebiliriz.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HEM’E, 1003, ONLİNE, BAŞVURU,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı