Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 11:13 Bu haber 2924 kez okundu
 
İŞKUR ASKON İŞBİRLİĞİ İLE 160 KİŞİYE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
ASKON’un düzenlediği; İŞKUR ,KOSGEB, Halk Eğitim Müdürlüğü ile ASKON Batman Şubesi arasında imzalanan protokol ile 160 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek.
GENEL Haberi


İŞKUR İl Müdür Besim Eviz ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şube Başkanı M. Selman NASIROĞLU tarafından Batman İŞKUR binasında düzenlenen törenle 160 kişi için girişimcilik eğitimi protokolü imzalandı.

Törende İŞKUR Batman İl Müdür Besim Eviz ,ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu ve girişimcilik eğitimi verecek olan eğitimci Şerif Şahin hazır bulundu.

Girişimcilik eğitiminin Batman'ın iş dünyasına büyük faydasını olacağını ve ilerleyen tarihlerde talep olması halinde yeni eğitim programlarının da düzenleneceğini aktardılar.

İŞKUR,KOSGEB,HALK EĞİTİM tarafından sözleşme gereği olarak ASKON ile birlikte girişimcilik eğitimin verileceğini söyleyen İŞKUR Müdür Besim Eviz , "Buradaki temel hedefimiz Batman'ın girişimci ruhunun belgeyle belgelenmesi ve onun üzerinde gerek KOSGEB'in ve gerek bu eğitimi alacak kişiler açısından İŞKUR'un da kendi işlerine başvuru yapabilmesi için girişimci sertifikasyon işlemi yapılacak. Toplamda 160 kişiye eğitim verilecek. Eğitimlerimiz hocamız Şerif Şahin tarafından verilecek." dedi.

 Yapılan proje ile bilgi veren Eviz, "Her bir eğitim süresi 32 saat olup, her 32 saatlik bir dilim 2 kişilik sınıfta bunların eğitimi yapılacak. 160 kişinin eğitimi yaklaşık  2 ay gibi bir sürenin sonunda hedefimizi gerçekleştirmiş olacağız. Buradaki asıl amacımız, seçme işi yaparken bizim iş ve meslek danışmanlarımız, eğiticimiz ve yüklenicimiz ile birlikte kendi işini en hızlı şekilde kurmaya yakın olan bireyleri seçmektir. Asıl hedefimiz iş kurma hedefi olan bir insanı şu anda seçmektense 6 ay sonra işini kuracak bir kişi seçtiğimiz takdirde bu kişi bu fırsattan faydalanmış olacaktır. Bu protokolümüz hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 

Yapılan protokol hakkında bilgi veren ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu ,Ekonomimize üreterek katkı suna biliriz, döviz lobisine karşı durabiliriz buda, Genç girişimci kardeşlerimize iş alanları yaratmak ve işini kurma adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz "İnşallah 160 insanımızı girişimcilik belgesini vermek için çalışmalarımızın protokolünü imzalamış olduk. ASKON olarak bu sene ikincisini yapacağımız girişimcilik eğitim programlarını yapmış bulunmaktayız. Bu senenin başında İŞKUR ve KOSGEB desteklerinden faydalanma adına Batman'daki girişimcilerimizi belgelendirme ve bu anlamda da 160 kişilik bir eğitim programı, bu da yaklaşık 2 ay sürecek bir eğitim demektir. Biz 2018 yılı içerisinde  yaklaşık 300'e kadar girişimcilik eğitimi verdik. ASKON olarak burada eğitim görecek kişilere üyelerimiz nezdinde girişimcilik hayatlarından kesitler sunacaklar." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İŞKUR, ASKON, İŞBİRLİĞİ, İLE, 160, KİŞİYE, GİRİŞİMCİLİK, EĞİTİMİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı