Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 18:49 Bu haber 493 kez okundu
 
“KÜRT MESELESİNDE HİÇ KİMSE HÜDA PAR KADAR SAMİMİ DEĞİLDİR”
Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Gök, Kürt meselesinde hiç kimsenin HÜDA PAR kadar samimi olmadığını söyledi.
SİYASET Haberi


HÜDA PAR’ın desteklediği Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök, parklarda “Halkla Buluşma Programları” düzenleyerek bir araya geldi. Programlar kapsamında her akşam teravih namazından sonra parklarda önce halka hitap eden Gök, daha sonra 24 Haziran milletvekili seçimleri için destek talebinde bulundu.

Halkla buluşma programlarında Gök, sırasıyla Hürriyet Mahallesi Şerzan Kurt Parkı, Cudi (Yavuz Selim) Mahallesi Salih Özdemir Parkı, Çay Mahallesi Ashab-ul Keyf Cami Parkı, Ziya Gökalp Mahallesi Aram Tigran Parkı ve son olarak Gültepe Mahallesi Su Parkı’nda halkla bir araya geldi.  Yapılan programlarda halka hitaben konuşan Gök, savaşa değil, bir seçime girdiklerini belirtti.

“KEŞKE DEMEMEK İÇİN ŞİMDİ TAM FIRSATTIR”

Seçimin bölge başta olmak üzere ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Gök, “Bir seçime giriyoruz ve 5 yıl boyunca kendi neslimizin geleceğini, memleketimizin geleceğini, devletin hazinelerini teslim edeceğimiz insanları seçeceğiz. Bizleri 5 yıl boyunca yönetecek olan insanların bize gerçekten hizmet edecek olan ve bize ihanet etmeyecek olan malımıza göz dikmeyecek olan, devletin hazinelerine göz dikmeyecek olan insanları seçmek zorundayız. Yoksa emin olun geçmişte ah vah çektiğimiz gibi ‘keşke şunları yapmasaydık keşke şunu yapsaydık’ dememek için şimdi tam fırsattır.” DEDİ.

“BİZ İNSANIMIZIN, NESLİMİZİN VE GELECEĞİMİZİN SELAMETİNİ İSTİYORUZ”

HÜDA PAR olarak halkın geleceği ve selameti için çalıştıklarını vurgulayan Gök, “Bölgede huzur, selamet ve kardeşlik hâkim olsun diye elimizden gelen her şey yaptık ve hamdolsun bunda başarılı da olduk. Fakat bu konuda halen geçmişten ibret almayıp bölge insanının, gençlerimizin bedel ödediğini unutup binlerce gencimizin, insanımızın boş ideolojiler peşinde koşarak acınacak hale gelmesinden ders almamış olunacak ki bugün hâlâ aynı tavırlar devam ediyor. Fakat Allah’ın (celle celaluhu) izniyle biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Çünkü biz insanımızın, neslimizin ve geleceğimizin selametini istiyoruz. Bu insanlarımızın hem dünya hem ahiret selametini düşünüyoruz. HÜDA PAR’ın adayları bunu istiyorlar. Birileri bunu görmezlikten gelse de biz buyuz.” diye konuştu.

“HÜDA PAR OLDUĞU MÜDDETÇE KİMSE GENÇLERİMİZİ BOŞ YERE TOPRAĞA GÖMEMEYECEK”

Kürt meselesine ilişkin de konuşan gök, şunları söyledi: “Yüzyıllardır sadece kendi ülkemizde değil 4 parça Kürdistan’da on binlerce insanımızın hayatına mal olmuş bir Kürt meselesi var. Emin olun ne devlet, ne iktidarlar ne de şu ana kadar ‘Ben Kürt halkı için meydanlardayım’ diyen insanların hiçbiri bu konuda HÜDA PAR kadar samimi değildir. Bunu iddia ediyoruz. Çünkü o insanlar bu gençliği ve insanlarımızı düşünmüş olsalardı onları diri diri toprağa gömdürtmezlerdi. Allah’ın (celle celaluhu) izniyle HÜDA PAR bu memlekette olduğu müddetçe bir daha onlara prim verilmeyecek. Kimse gencecik insanlarımızı boş yere toprağa gömmeyecek ve inşallah gömdürtmeyeceğiz.”

“İNSANLARIMIZ CEZAEVLERİNDE ÖMÜR TÜKETİYORLAR”

İslami çalışmalarından dolayı cezaevlerinde ömür tüketen mahkûmları anımsatan Gök, “Biz halkımızın dünyasını da, ahiretini de düşünüyoruz. Bizim bundan başka derdimiz yoktur. Biz siyasete de sırf halkımıza hizmetkâr olalım diye girdik. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sırf Allah (celle celaluhu) rızası için mücadele eden, gözyaşı döken, sıkıntı çeken insanlarımız şu anda cezaevlerinde ömür tüketiyorlar. Bakınız adaletsizliğin diğer bir örneği de güvenlik soruşturmasıdır. On binlerce insan bundan mustariptir.” ifadelerini kullandı.

“UYUŞTURUCU TACİRLERİ GENCECİK İNSANLARIMIZI ZEHİRLEMEK İÇİN CİRİT ATIYOR”

Uyuşturucu kullanımının arttığına dikkat çeken Gök, “Şeytani tuzaklar o kadar artmış ki gençlerimizi muhafaza etmek gerçekten çok zor olmuş. Çünkü ifsat şebekeleri boş durmuyor. Her park veya okulun çevresinde uyuşturucu tacirleri gencecik insanlarımızı zehirlemek için cirit atıyorlar. Özellikle sosyal medya ve internet gençlerimizi kendine esir haline getirmiş. Bu sıkıntılardan kurtulmak ve neslin muhafazası için elimizden geleni inşallah yapacağız. Çünkü bu çok önemlidir, bu yüzden önce insan diyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “KÜRT, MESELESİNDE, HİÇ, KİMSE, HÜDA, PAR, KADAR, SAMİMİ, DEĞİLDİR”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı