Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 12:09 Bu haber 2845 kez okundu
 
MEDYA MİLLİ İRADENİN SAFINDA TAVIR SERGİLEDİ
Vali Ahmet Deniz ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.
MEDYA Haberi


TP Kristal Park Tesislerinde basın mensuplarıyla birlikte kahvaltı yapan Vali Deniz, kahvaltının sonunda basın mensuplarına son dönemde ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 Konuşmasında; programı 10 Ocak’ta yapacaktık. Ancak son bir haftada ilimizde iki tane değerli iş adamımızı kaybettik. Önceki hafta Ahmet Dinç sonrada Necat Nasıroğlu’nu ikisi de binlerce kişiyi istihdam sağlamış güzide iş adamlarımızdı. İlimize yapmış oldukları yatırımlar, öğrencilere verdiği burslar ve eğitime vermiş olduğu desteklerden ötürü örnek bir hayırsever iş adamlarımızı kaybetmenin burukluğu içindeyiz. Ben bir kez daha kendilerine Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Batmanımızın başı sağ olsun” dedi.

 Basının kamu kuruluşları ile vatandaş arasında köprü görevi yaptığını ifade eden Vali Deniz, “Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazetecilik; kamuoyunun bilgilendirilmesi, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmelerden insanların haberdar edilmesi ve bilgi akışının objektif bir şekilde sağlanarak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkıda bulunması açısından önemli bir misyon üstlenmiştir.Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan basın kuruluşları,  kamuoyunun bilgi alma özgürlüğünün kullanılmasında önemli rol oynamaktadır.” Dedi.

 Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne kast eden hain Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından yapılan darbe kalkışmasına karşı, medya kuruluşlarımız demokrasinin ve milli iradenin safında net bir tavır sergilediğini belirten Vali Deniz, medya mensuplarımız silah tehdidine rağmen çok büyük bir vatanseverlik ve basiret örneği ortaya koyarak, halkımızın anında ve en doğru şekilde bilgilendirilmesini sağlamaları takdire şayandır.

 VALİ DENİZ,  “BİZİM GAYEMİZ, İLİMİZİN İŞSİZLİK SORUNUNU GİDERMEKTİR”

 İlimizin en önemli sorunlarından bir tanesinin işsizlik olduğunu belirten Vali Deniz,  bu sorunu gidermek için Organize Sanayi Bölgesini büyütme çalışmalarının devam ettiğini, Cazibe Merkezleri Programı kapsamında 200’e yakın yatırımcının ilimizde yatırım yapmak için başvuruda bulunduğunu ifade etti.

 Devletin, bölgemiz için yatırım ve teşvikler konusunda pozitif ayrımcılık yaptığına da değinen Vali Deniz, bu pozitif ayrımcılığı ilimiz için en verimli şekilde değerlendirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.

 Yapımı devam eden UEFA standartlarındaki 15 bin kişilik Şehir Stadı,  Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Atletizm Pisti, iki büyük Semt Sahası, Sporcu Fabrikası, 428 derslik ve daha birçok hizmet en kısa zamanda gençlerin hizmetine gireceğini belirten Vali Deniz “Vatandaşımıza hizmet etmek bizim görevimizdir” dedi.

 Güvenlik mensuplarımız gece gündüz demeden bir taraftan terörle mücadele ederken bir taraftan da uyuşturucuyla mücadele ettiklerini belirten Vali Deniz, uyuşturucu konuda ciddi mesafeler aldığımızı sizler görüyorsunuz. Gece gündüz demeden mücadelemiz devam ediyor. Bunu da sizlerle paylaşayım. insansız görüntü alma hava araçları ve özel ekiplerimiz ile operasyon yapıyoruz. Bizim için PKK, DAEŞ, FETÖ neyse uyuşturucu satıcıları da aynıdır. Diye konuştu.

 “EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİMDİR”

 Batmanda göreve başladığım günden beri eğitim alanlarının fiziki şartlarının iliştirmesi konusunda tüm imkânların değerlendirildiğini belirten Vali Deniz,İlimizde şuan 5000 dersliğimiz var ve bunların 3500 tane dersliği yeni yapıldı. Bu sene 800 derslik daha yapmayı planlıyoruz. Bu yeterli mi değil aynı zamanda okulları ziyaret ederek öğretmenlerimiz ile toplantı yaparak eğitimde başarıyı artırmak için öğretmen ve öğrencilerimizin istek ve sorunlarını dinliyoruz. Dedi.

 Temel eğitimin çocuklar için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Deniz öğrencilerin merkezi sınavlarda başarılarının artırılması için tüm imkânların değerlendirildiğini belirtti. Kahvaltı programı, Vali Deniz’in basın mensuplarının sorularının cevaplamasının ardından sona erdi.Vali Deniz, program sonunda "Batman Her Yerde Okuyor” kampanyası kapsamında basın mensuplarına kitap hediye etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MEDYA, MİLLİ, , İRADENİN, SAFINDA, TAVIR, SERGİLEDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı