Haber Detayı
27 Mayıs 2018 - Pazar 12:42 Bu haber 675 kez okundu
 
MESLEKİ VE TEKNİK LİSESİNDE TÜBİTAK BİLİM FUARI
Toplam 20 projenin sergilendiği ve okul alanlarının tanıtıldığı bilim şenliğinde öğrenciler yıl içinde yapmış oldukları çalışmaları sergileme imkânı buldular.
EĞİTİM Haberi


Batman Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çiçek, Batman Kültür ve Turizm Müdürü Veysel Özdaş, Milli Eğitim Arge Temsilcileri, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü, Okul Müdürleri, Veliler ve meraklı vatandaşların katıldığı TÜBİTAK bilim fuarları Şenliğin açılış konuşmasını yapan Batman Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu  Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni önemsediklerini ifade ederek, “Okulumuzun yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Bu okuldan yetişecek öğrencilerin bundan sonra akademik başarısının yüksek olacağını ümit ediyorum. TÜBİTAK bilim fuarları çerçevesinde öğrencilerimizin çalışmalarının sergileneceği bugünde hepimiz onların çalışmalarını takdirle karşılamak amacı ile buradayız” dedi.

TÜBİTAK Bilim Fuarının Proje Koordinatörü Mehmet BEYAZGÜL, Fuara 10 öğretmen, 45 öğrenci ile 20 adet proje çalışması yaptıklarını belirterek, “Projelerimizi ve bunun yanında alanlarımızı ve dallarımızı tanıtmak için stant açtık. Alanlardaki öğrencilerimiz yıl içinde ürettikleri projeleri eserleri bu fırsatla sergileme imkânı buldular. Sergilenenlerin başında Otonom Acil Çağrı Sistemi, Hastane Otomasyonu, Akıllı Ekolojik Çiftlik, Yeni Nesil Yangın Söndürme Cihazı, Uzaktan Kumandalı Süpürge, Suda Hayat ve Seyahat, Doğalgaz kaçaklarını haber veren sistem vb konularda öğrencilerimiz projelerini sergileme fırsatı buldu.” diye konuştu.

Batman  Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan KESKİN, “Bir milletin geleceği gençlerdir, okumuş ve yetiştirilmiş bir toplumdur. Sizlerin bu alanda yaptığı faaliyetler, ortaya koyduğu deneyler, temalar ve küçük küçük de olsa ileriye dönük umut kıvılcımları yaratan bu faaliyetler bizim için çok önemli. Çünkü hiçbir millet ilim olmadan akıl olmadan muasır medeniyet seviyesine yükselemiyor” dedi.

OTONOM ACİL ÇAĞRI SİSTEMİ PROJESİNE BÜYÜK İLGİ..

TÜBİTAK Bilim Fuarı Şenliğinin en çok ilgi toplayan projesi olan Otonom Acil Çağrı Sisteminin sorumlu öğrencileri olan Seyran KARTAL ve Şevval YILDIZ projelerinin hayata geçirilmesi ile Issız ve kuytu yerlerde kaza yapan araçların içinde bulunan GPS yardımı ile yakınlarına ve acil yardım ekiplerine anında mevkisini gönderiyor. “Bu da son zamanlarda uçurumlardan aşağı düşen araçların sonradan fark edilmesi ve geç kalınmasının önüne geçmek adına araca sert bir darbe sonrasında bile hemen kayıtlı bulunan telefon numaralarına aracın mevkisini gönderiyor.” diye konuştular

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MESLEKİ, VE, TEKNİK, LİSESİNDE, TÜBİTAK, BİLİM, FUARI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı