Haber Detayı
31 Aralık 2017 - Pazar 12:25 Bu haber 396 kez okundu
 
Minibüsler trafiği felç ediyor
Batman’da araçların yoğun olduğu Diyarbakır caddesi üzerinde daha fazla yolcu alabilmek için trafiği felç eden minibüsler, kural dinlemiyor, can ve mal güvenliğini tehdit eden her hamleyi göze alıyor
GENEL Haberi


Batman merkezinin en işlek ve en canlı caddelerinden olan Diyarbakır Caddesi üzerinde trafik, vatandaşların sorunları arasında birinci sıradaki yerini koruduğunu belirten vatandaşlar, “Büyüyen kentleşme ile birlikte her gün bir yenisinin eklendiği kent sorunları arasında ilk sıralarda yer alan trafik sorununa minibüsçülerin başına buyruk hareket etmesi de eklenince bu durum başka bir hal alıyor. Trafik kurullarına uyulmadan yapılan beklemeler, yolcu indirip bindirmeler trafiği adeta felç hale getiriyor. Vatandaşlar ise bu üzücü durum karşısında yetkilerden düzenleme yapmaları hususunda yardım çağrısında bulunuyor” dediler.

‘CAN GÜVENLİĞİ ÖNEMSENMİYOR’

Mobil, 19 Mayıs, İpragaz ve Çarşı merkezinden gelen minibüsler de eklenince, Diyarbakır Caddesi üzerinde trafik dayanılmaz bir hale büründüğünü vurgulayan vatandaşlar, “Bir yolcu daha fazla alabilmek için hatalı sollamaların yapılması, yol kenarlarında trafiğin sıkışacağını düşünmeden yapılan beklemeler, yolun ortasında yolcu indirip bindirmeler derken bu yol güzergâhı üzerinde yol kat etmek vatandaşları korkutuyor. Minibüs şoförlerinin trafik kurallarına uymamasıyla birlikte araç kullanıcılarının da yanlış bir hamlesi ile oluşacak bir kaza can kaybıyla sonuçlanabilir” diye konuştular.

‘VATANDAŞLARDAN TRAFİK KURALLARINA UYMA TALEBİ’

Batman’lı vatandaşlar, “Batman ölümle sonuçlanan kaza vakaların yaşandığı bir şehir haline gelmiş. Bu kazalar arasında minibüsçülerin yapmış olduğu kaza sayıları azımsanmayacak derecede fazla. Her yıl onlarca kişi bu kazalar sonucunda yaşamını yitirirken, minibüsçülerden beklenen trafik kurallarına uymak ve uymayan diğer çalışanlara engel olmaları hususunda dikkatli olmaları. Batman’da yaşayan vatandaşlar trafikte var olma yarışın sona ermesini ve trafik kurallarına uyulması konusunda minibüs çalışanlarından duyarlı olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

‘SAATLERCE ARABA BEKLİYORUZ’

Şehiriçi minibüsleri girdikleri yerde trafiği felç ettiklerini işaret eden Batman’lı vatandaşlar,  Minibüsler birçok kazaya sebebiyet veriyorlar. Denetimden uzak olmaları ve kavgacı tutumları halkı huzursuz ve tedirgin ediyor. Vatandaşlar yetkililerden arzumuz şehiriçi minibüslerin vatandaşı mağdur etmeyecek ve tehlikeye atmayacak bir ulaşım hizmetti  sunmaktır. Duraklarda saatlerce araba beklediğimiz oluyor. Bu sorunun çözülmesi lazım” diye konuştular.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Minibüsler, trafiği, felç, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı