Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 18:19 Bu haber 1863 kez okundu
 
“OKULLARIMIZIN ‘GÜVENLİ OKUL’ OLMALARI BİZİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR”
Batman’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi


 İl Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan toplantıya; Vali Hulusi Şahin yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı,  İl Milli Eğitim Müdürü, kamu kurum yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açılış konuşmasının ardından Vali Hulusi Şahin, okul müdürlerine hitaben bir konuşma yaptı.

 Konuşmasına, 2018-2019 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak başlayan Vali Şahin, “Eğitim dediğimiz kamu hizmeti,  sadece eğitim camiasının altında kalkabileceği bir alan değildir. Çok önemli ve şümulü bir alandır. Hangi statüde ve pozisyonda olsak olalım, eğitimin bir yanıyla vaktimizin yüzde 70’ni, 10 saatimizim 7 saatini ve 10 liramızın 7 lirasını eğitime ayırmasak, hiçbir şekilde başaramayız. Bizim en büyük sermayemiz insanımızdır. Batman, eğitim alanında önemli mesafeler kat etmiş bir ilimizdir. Okul öncesi eğitimde Batman’da büyük bir sıçrama sağlanmış. Derslik sayısında ciddi katlamalar olmuş. Buna rağmen daha kat edeceğimiz çok büyük mesafeler var. Bu yüzden elimizde gelen gayreti göstermeliyiz. İlimizde okuma kültürünün oluşmasında ve eğitimin niteliğinin artırılması için Valiliğimiz önemli bir proje hayata geçirmiş, Belediyemizde bunun en büyük paydaşı olmuş. Bu proje ile çok önemli bir ivme ve ilgi oluşturulmuş. Bu yıl da,“Batman Okuyor”, yazar okur buluşmaları ve fuarları geliştirerek tamamını yapacağız. Bu konuda bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Mahallelerimizde uyuşturucu satıcılarına yönelik çok sıkı önlemler alıyoruz”

Okullarda ve çevrelerinde alınması gereken güvenlik önlemleri ve çocukların gelişimini olumsuz etkileyecek her türlü etkenle mücadele edilmesi konusunda okul müdürlerine uyarılarda bulunan Vali Şahin, “Okullarımızın ‘Güvenli Okul’ olmaları bizim birinci önceliğimizdir. Mobil Okul timleri geçen yıl kuruldu, başarılı bir şekilde çalışıyorlar. Mahallelerimizde uyuşturucu satıcılarına yönelik çok sıkı önlemler alıyoruz. Bunları mahalle muhtarlarımızla, mahalledeki esnaf ve okul idarecilerimizle koordineli bir yapıya kavuşturacağız. Böylece uyuşturucu satıcılarıyla etkin bir şekilde mücadeleyi mahalle bazında da yapmayı planlıyoruz.

 Ayrıca Şube Öğretmenler Kurulu işletilsin ve toplantılar yapılsın.  O toplantılarda özelikle; ailevi problemleri, sorunları, destek gereken dezavantajlı çocuklarımızı tespit edelim. Mahalle muhtarlarımızın ve ilgili kurumların desteğini alarak, bu çocuklarımıza mutlaka sahip çıkalım ve destekleyelim.  Ev ziyaretlerini ihmal etmeyelim. Öğretmenlerimiz, velilerle mutlaka yakın ilişki içerisinde olsunlar. Öğretmenlerimiz çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek, yaşam alanlarını mutlaka görsünler. Gördükleri herhangi bir olumsuzluk varsa mutlaka bizimle paylaşsınlar. Bir koordinasyon içerisinde başta muhtaçlık olmak üzere çocuklarımızın fiziksel ve mental gelişimini olumsuz etkileyecek tüm engelleri kaldırmak temel hedefimizdir. Bu hususta biz öğretmenlerimize güveniyoruz. Okul müdürlerimiz de öğretmenlerimize rehberlik ve liderlik ederek, diğer kurumlarla olan koordinasyonu sağlamalılar” diye konuştu.

 “Milli Mücadelenin 100. Devri Daimindeki Tüm Merhaleleri Coşkulu Bir Şekilde Kutlayacağız”

 Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla başlayan, Kurtuluş Savaşımızın bu yıl itibarıyla 100 yaşında olduğunu vurgulayan Vali Şahin,  “Milli Mücadelenin 100. devri daimindeki tüm merhaleleri coşkulu bir şekilde kutlayacağız. Bu yıl Gençlik ve Spor Bayramını Batman’a yakışır bir şekilde kutlamak istiyoruz. Tüm paydaş kurumlardan bu hususta destek istiyorum” dedi.

“Biz kamu görevlileriyiz ve tarafsızız”

 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde kamu kurumlarında çalışan personele ve muhtarlara uyarılarda bulunan Vali Şahin, “Biz kamu görevlileriyiz ve tarafsızız. Tarafsızlığımızı her zaman muhafaza edeceğiz. Muhtarlarımız da kamu görevlisi olduklarını ve kamunun öncelikle onlardan mahalle ve köylerde huzur ve asayişin tesis edilmesinde, seçmen iradesinin sandığa adaletli bir şekilde yansıması hususunda Devletimizin muhtarlarımızdan beklentileri var. Bizler gerek mahallerimizde ve köylerimizde muhtarlarımızı en büyük destekçimiz olarak görüyoruz” diye konuştu

 Konuşmanın ardından İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ilimizde okul çevrelerinde alınan güvenlik önlemler ve yapmış oldukları asayiş uygulamalarına ilişkin yaptıkları bilgilendirme sunumu ile toplantı sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “OKULLARIMIZIN, ‘GÜVENLİ, OKUL’, OLMALARI, BİZİM, BİRİNCİ, ÖNCELİĞİMİZDİR”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı