Haber Detayı
08 Nisan 2018 - Pazar 17:16 Bu haber 270 kez okundu
 
REKTÖR DURMUŞ, ‘KAMPÜSTEN KARDEŞLİĞE BAKIŞ’ PANELİNE KATILDI
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Türkiye Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) tarafından Harran Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kampüsten Kardeşliğe Bakış” panelinde konuşma yaptı.
EĞİTİM Haberi


Güneydoğu Bölgesi üniversite rektörlerinin katılımıyla, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele konuşmacı olarak, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Dr. Aydın Durmuş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan katıldı.

Programın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Bölge olarak merkezden uzak olduğumuzdan yöresel problemlerimiz olabiliyor. İnşallah kampüs kardeşliği panelimiz sonuçları itibariyle problemlerimizi çözmede çok yardımcı olacaktır. Bu tip toplantıların bizlerin önümüzün açılmasına vesile olur düşüncesindeyim. Toplantımıza teşriflerinizden dolayı hoş geldiniz der, katılanlara teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Sunum yapan Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş ise, “Üzerinde yaşadığımız ve vatan kıldığımız bu bölge, büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihin her döneminde mutlaka karışıklık çıkarmak isteyenler olmuştur. Cumhuriyetimiz kısa tarihine baktığımızda bile bu açıkça görülmektedir. Ümmeti parçalamak için sağcı-solcu, laik-anti laik, Alevi-Sunni, Türk-Kürt-Arap fitnelerini kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar. Ama bu ümmet bunun farkındadır, nitekim 15 Temmuz’da bunu gördük. Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Alevi’si, Sünni’si, milletimiz iradesine sahip çıktı ve darbeyi engelledi. Rabbim bu Millete birlik ve dirlik versin” diye konuştu.

Yaklaşık olarak 3 saat devam eden panel, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın misafir rektörlere plaket takdimi etmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: REKTÖR, DURMUŞ,, ‘KAMPÜSTEN, KARDEŞLİĞE, BAKIŞ’, PANELİNE, KATILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı