Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 10:46 Bu haber 275 kez okundu
 
SÖĞÜT’TEN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI
Hak - İş Hizmet-İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ’ın yapısal dönüşüm programı içinde açıkladığı Kıdem Tazminatı Reformu konusunda bazı hakların kaybedilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.
EKONOMİ Haberi


 Başkan Söğüt; “HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası olarak, Kıdem tazminatı ile ilgili kazanılmış hakların kaybedilmesine neden olabilecek bir geri dönüşün asla kabul edilemeyeceğini ifade ediyoruz” dedi.

“KIDEM TAZMİNATINDAN TÜM İŞÇİLER YARARLANMALI”

Kıdem tazminatının mevcut haliyle bile sorunlar yaşadığını ifade eden Hak - İş Hizmet-İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt; “Kıdem tazminatının ödemelerinde 30 gün hakkından vazgeçilmemelidir, öte yandan hak kayıplarını önlemek için kıdem tazminatı her türlü fesihte ve istifa da süre aranmadan ödenmelidir. Kıdem tazminatına tüm çalışanların erişimi sağlanmalı, bu erişim önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Kıdem Tazminatı bugün tüm Dünya’da olduğu gibi Ülkemizde de çalışma yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Buna bağlı olarak, ilgili yasalarda yapılacak değişiklerle kazanılmış haklara dokunulmadan, tüm işçilerin kıdem tazminatından yararlanması sağlanmalıdır. Unutmamak gerekir ki, Kıdem tazminatı bir yük değil, işçilerin kazanılmış hakkıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SÖĞÜT’TEN, KIDEM, TAZMİNATI, AÇIKLAMASI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı