Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 00:17 Bu haber 281 kez okundu
 
SON 15 YIL İÇERİSİNDE TÜRKİYE BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZDI
Batman Valiliği ve Batman Belediye Başkanlığının katkılarıyla Birlik Vakfı Batman Şubesi tarafından düzenlenen “Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü” çalıştayı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi


 İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen çalıştaya; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ahmet Deniz, Ak Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakçı, Vedat Demiröz, Kalkınma Eski Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker,  Milletvekilleri Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, bölge üniversitelerinin rektörleri, kamu kurum yöneticileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

 Çalıştayın açış konuşmasını Birlik Vakfı Batman Şubesi Başkanı Hamdullah Tüzün yaparken, Birlik Vakfı Mütevelli Başkanı Mehmet Alacacı, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Ak Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Vali Ahmet Deniz, Başbakan Yarımcı Mehmet Şimşek ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman birer konuşma yaptılar.

 Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü çalıştayının bölge için önemli hizmetlerden biri olduğunu ifade eden Milletvekili Hamidi, “Çalıştayın önemli konularda ufuk açacağını ve faydalı olacağına inanıyorum. Batman’ın bir huzur şehri olması ve çekim merkezi haline gelmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz.  Son dönemlerde Batman’a sağlık, eğitim ve spor alanında çok sayıda yatırım yapılmaktadır” diye konuştu.

 Konuşmasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı katılımlarıyla Batman’da bir ilkin gerçekleştirildiğini belirten Vali Deniz,  “Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü” çalıştayının ortak bir akılla gerçekleştiğini ifade etti.

 Vali Deniz, “Kalkınmanın temel unsuru huzur ve istihdamdır. Geçmiş dönemlerde yapılan teşviklerle bölge tam anlamıyla kalkınmayı gerçekleştirememiştir. Bunun en önemli sebebi bölücü terör örgütlerinin hain saldırıları ve yatırımcının kendisini güvende hmemesidir.

 Bu kötü günler artık geride kalmıştır. Halkımızın desteği ile terörle mücadelede önemli mesafeler alınmış bölgede huzur ve güven tesis edilmiştir. Kalkınmanın önündeki önemli sorun giderilmiştir. Yarınımız bundan daha güvenli olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.  Batman, son yıllarda başta alt yapı olmak üzere eğitim, spor, sağlık ve sanat alanında yapmış olduğu yatırımlar ile hızlı bir gelişim ve dönüşüm yaşamıştır.

 Şehrimiz yatırım acısından yüksek bir potansiyele sahiptir girişimci ruhuna sahip genç nüfusumuz vardır. Bölgemiz yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Mevcut organize sanayimizdeki yer sıkıntısı nedeniyle ek organize sanayi kamulaştırma işlemleri bitme aşamasına gelmiştir. Yakında arsa tahsislerine başlanacaktır” diye konuştu.

 SON 15 YIL İÇERİSİNDE TÜRKİYE BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZDI

 Konuşmasında küresel ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcımız Şimşek, son 15 yıl içerisinde Türkiye’nin büyük bir başarı hikayesi yazdığını ifade etti.

 Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ileriki yıllarda Türkiye'nin yeni büyüme motoru olma potansiyelinin son derece büyük olduğunu belirten Başbakan Yarımcısı Şimşek, "Hükümet olarak bu potansiyeli hayata geçirmek için insana yatırım yapıyoruz, alt yapıya yatırım yapıyoruz ve özel sektöre büyük destekler veriyoruz. Bu çalıştay da bu hedefi geliştirmeye katkıda bulunacak. Türkiye, ileri demokratik standartlar, güçlü bir hukuk devleti, huzurun, barışın ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir ülke ve dünyanın büyüme motoru olacak. Eğer Türkiye bugün olduğu gibi istikrarını korur, reformcu, güçlü bir idareyle yoluna devam ederse dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmiş olacağız. Bunu hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

 konuşmasında Türkiye'nin en büyük sermayesinin genç nüfusu  olduğunu belirten TBMM Başkanı Kahraman, en büyük sermaye kişi, şahıs ve tabi ki en önemlisi de eğitim olduğunu ifade etti TBMM Başkanı Kahraman, Türkiye, ne zaman bir gelişme ve büyüme everesine girdiyse önünün sürekli darbelerle kesildiğini belirterek, darbelerin Türkiye'ye maliyetinin 381 milyar dolar olduğunu ifade etti.

 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 17'nci darbe teşebbüsü olduğunu ifade eden TBMM Başkanımız Kahraman , ”15 Temmuz'da millet olarak ayağa kalktık. Dimdik duracağız. Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı, bizim daha önce yaptığımız Fırat Kalkanı Harekatının devamdır. Terör örgütlerine karşı bu harekatlar devam edecektir. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde kendimizi müdafaa edeceğiz. İyi noktalara ulaşacağız, büyük gelişmeler sağlayacağız. Ama biz uyanık olacağız. Kendimize güveneceğiz. Türkiye bugün gelişiyor diye çelme takıyorlar, o yüzden önümüzü kesiyorlar. Türkiye bugün bir dünya lideri” diye konuştu.

 Açılış programının ardından çalıştay, iki oturumunda “Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü”  üzerine yapılan sunumlarla sona erdi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman programın ardından özel uçakla ilimizden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , SON, 15, YIL, İÇERİSİNDE, TÜRKİYE, BÜYÜK, BİR, BAŞARI, HİKAYESİ, YAZDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı