Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 11:36 Bu haber 865 kez okundu
 
SPOR LİSESİNDE YETENEK SINAVI TAKVİMİ BELLİ OLDU
Batman Spor Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için alınacak öğrenci seçme sınavı ile ilgili usul esasları içeren sınav klavuzu yayınlandı.
EĞİTİM Haberi


Yayınlanan klavuza göre Batman Spor Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci alımı yetenek sınavı öğrenci başvuruları 01 – 26 Haziran 2018 tarihleri arasında öğrencinin bizzat istenen belgelerle müracaatını yapması gerekir, istenen belgelerle müracaatını yapan öğrenciler 02 - 06 Temmuz 2018 tarihleri arasında belirlenen takvime göre yetenek sınavına tabi tutulacaklar. 

2018 – 2019 Eğitim öğretim yılı öğrenci alımı yetenek sınavı ön kayıtları için gerekli belgeler; nüfus cüzdan örneği veya fotokopisi (fotoğraflı nüfus cüzdanı ile birlikte).   2 adet vesikalık fotoğraf, sınava giriş için dilekçe.   Taahhütname. Beden eğitimi ve spor yapmasına engel hali bulunmadığını belirten tek tabipten alınmış sağlık raporu (Aile hekimlerinden alınabilir.). Sporcu özgeçmişi belgesi (Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden veya ilgili Federasyondan veya Islak İmzalı Olarak Alınacaktır). Sınava giriş belgesi (Evraklar teslim edildikten sonra Batman Spor Lisesi tarafından verilecektir.). Mezun olduğu ortaokuldan 2017 – 2018 Eğitim öğretim yılı sonunda 8. sınıfı bitirdiğine dair öğrenim belgesi ile birlikte notlarını gösterir belge. Okula başvuru yapacak olan öğrenci adayları, bu yıl itibari ile ortaokul veya İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıfı bitirmiş olmaları gerekmekte.

Ayrıca Okul Aile Birliği kararı olan 100 TL Sınav Harcamaları Bedelinin Ziraat Bankası Belde şubesi – Hesap No (IBAN): TR82 0001 0016 9470 5504 3750 01 (Batman Spor Lisesi Okul Aile birliği hesabı ) hesabına sınav harcamalar bedeli kaydı ile öğrencinin Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik Numarası ile birlikte yazılı olarak yatırılacak ve dekontun bir nüshası okul idaresine teslim edilecek. Daha fazla bilgi sahibi olmak için  http://batmansporlisesi.meb.k12.tr/meb  adresinde yayınlanan sınav klavuzundan öğrenilebileceği belirtildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SPOR, LİSESİNDE, YETENEK, SINAVI, TAKVİMİ, BELLİ, OLDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı