Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 23:35 Bu haber 1412 kez okundu
 
“TOPLUMUN YENİDEN İNŞASINDA AİLE VE DEĞERLER” KONFERANSI DÜZENLENDİ
Batman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından organize edilen “Toplumun Yeniden İnşasında Aile ve Değerler” Konferansı, Doğuş Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sami Şener tarafından verildi.
EĞİTİM Haberi


Konferansa Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Üniversite personeli ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, toplum olarak ortak değerlerimizi korumanın önemine değinerek, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakılması gerektiğini, günümüzde aile değerleri ve ailede değerin yanı sıra, milli bir değer olarak dil konusunun oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Toplumun temeli sayılan aile kurumunun önemine değinen Prof. Dr. Sami Şener, “Günümüzde aile ve aile çevresinde ortaya çıkan sorunların, değişimlerin, çözülmelerin kitle iletişim araçları ve bilhassa sosyal medya araçlarıyla çöküşlerin etkisi büyük bir hızla toplumun genelinde kendini gösteriyor” dedi.

Konferansının ilerleyen kısmında, Prof. Dr. Şener; güncel ve milli değerler ile bilginin nasıl elde edilebileceğini ve kullanılacağını temel bilgi, kültür, tarih ve aile değerlerimizle ilişkisine dair bir çözümleme sundu. Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, “Toplumun Yeniden İnşasında Aile ve Değerler” Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Sami Şener’e plaket takdim etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “TOPLUMUN, YENİDEN, İNŞASINDA, AİLE, VE, DEĞERLER”, KONFERANSI, DÜZENLENDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı