Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 00:16 Bu haber 474 kez okundu
 
ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ
Batman Üniversitesi tarafından 3-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Sempozyumu yerli ve yabancı 500’ün üzerinde akademisyenin katılımı ile başladı.
EĞİTİM Haberi


Merkez Kampüs Konferans Salonu’nda düzenlenen açılış programına, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, TPAO Bölge Mustafa Demir, STK Temsilcileri, Sempozyum Katılımcıları, Üniversitemiz personeli ve öğrenciler katıldı.

Sempozyum Komitesi Başkanı Hüseyin Aydın’ın açılış konuşmasını, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Sadettin AKSOY ve Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’da birer selamlama konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından kürsüye çıkan Rektörümüz Durmuş, Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Sempozyumu katılımcıları ve davetlilere hitap etti.Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Sempozyumu’nun bu yıl “Enerji ve Petrol” teması ile düzenlediklerini bu konunun Batman için önemine binaen seçildiğini belirterek 500’ün üzerinde akademisyenin sempozyuma bildiri sunduğunu söyledi.

REKTÖR DURMUŞ, ORTADOĞU’DA SAVAŞ VE GÖZYAŞININ SEBEBİ “ENERJİ VE PETROL”DÜR

Bir petrol bölgesinde, enerjinin yoğun olduğu bir bölgede Ortadoğu’nun hemen yanı başında yer aldıklarını, savaşların, göz yaşlarının hakim olduğu bir bölgede yaşadıklarını ifade eden Rektör Durmuş, Ortadoğu’daki bütün bu karışıklıkların, çatışmaların, savaşların, göz yaşlarının sebebinin petrol ve dolayısı ile enerji olduğunu söyledi.

Sempozyumda petrol, petrolün üretim biçimleri, enerji verimliliği, nükleer enerji ve daha pek çok konuda sunulan bildirilerden faydalanacaklarını belirten Rektör Durmuş, “İnşallah sempozyumumuz vatana millete hayırlı olur. Birincisini biz başlattık devamı da İnşallah gelir. Sempozyuma Amerika, Hindistan, Bulgaristan ve çeşitli Avrupa ülkelerinden 50’ye yakın bildirimiz var. Konu enerji ve petrol olunca ve güncel olunca çok sayıda katılımcı ve bildiri aldık. Batman’ın tanıtımına yönelik güzel bir çalışma oldu, Batman’a ve bölgeye olan ön yargıların kırılması için örnek bir çalışma oldu. 500’ün üzerinde katılımcı güzel şehrimizde güzel üç gün geçirecek ve şehrimiz tanıma fırsatı bulacaklar” dedi.

Sempozyum 25 dalda bildiri kabul edilirken, 13 salonda sunumların iki gün süreceği belirtildi.   Sempozyum konuşmalarının ardından Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Sempozyumu’na sponsor olan ve katkı sunan firma ve kurumlara plaket takdim edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ULUSLARARASI, MÜHENDİSLİK, VE, TEKNOLOJİ, SEMPOZYUMU, DÜZENLENDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı