Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 06:22 Bu haber 431 kez okundu
 
VALİ DENİZ, ATATÜRK İLKOKULUNU ZİYARET ETTİ
Vali Ahmet Deniz, TP Bölge Müdürlüğü sahasında bulunan Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
EĞİTİM Haberi


Ziyaret sırasında Vali Deniz’e, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve TP Bölge Müdürü Mustafa Demir eşlik etti.Okula yeni başlayan minik öğrencileri ziyaret eden Vali Deniz, öğrencilerle yakından ilgilenerek kendilerine çeşitli hediyeler verdi.Eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Deniz, ilimizde eğitim kalitesini artırılması için başta öğretmenler olmak üzere herkese önemli sorumluluklar düştüğünü ifade etti.

 VALİ DENİZ, ÖĞRETMELERLE BİR ARAYA GELDİ

 Daha sonra Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Deniz, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.Öğretmenlere hitaben kısa bir konuşma yapan Vali Deniz, eğitimde başarının anahtarı öğretmen olduğunu ifade ederek, “Sizlerin özel çabanıza, gayretinize ve yürekli duruşunuza ihtiyacımız var. Çocuklarımızı iyi eğitmeliyiz, akademik eğitim yanında çocuklarımıza ülkemizin birlik-beraberliğini, vatan ve millet sevgisi olan manevi değerlerimizi en iyi şekilde benimsetmeliyiz. Buna ihtiyacımız var. Çocuklarımıza sahip çıkarak, yanlış kişiler tarafından yönlendirilmesine asla müsaade etmemeliyiz. Hiç çekinmeden doğruları anlatmalıyız. Biz bin yıldır bu coğrafyada bütün zenginliklerimizle bir ve beraber yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, birbirimizi kucaklamalıyız. Bizim birlik ve beraberliğe ve hoşgörüye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” diye konuştu.

 Öğretmenlere, eğitimin en önemli paydaşlarından biri olan ailelerle iletişim halinde olmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Vali Deniz,  aileleri belli aralıklarla ziyaret ederek, onların gönüllerine dokunmanın çocukların eğitimi için önemli olduğunu ifade etti.

 Eğitim alanında ilimizde yürütülen projeler hakkında bilgi veren Vali Deniz, “Okul öncesi eğitimde başlattığımız ‘Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum’ projesiyle çok iyi bir başarı sağladık. Bu yıl Batman Türkiye’de pilot il olarak seçildi. Bu bizim için büyük bir başarı. Biz bunun devamını getirmeliyiz. Yine geçen yıl başlattığımız “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesi kapsamında bu yıl birçok etkinlik gerçekleştireceğiz.  Okur-yazar buluşmaları ve veli eğitimleri gibi etkinliklerinin yanında ‘Batman Her Yerde Okuyor’ kampanyasını bu yıl taçlandırıyoruz. 21-29 Ekim tarihleri arasında ‘Batman 1 Kitap Fuarı’nı 40-50 yayınevinin ve 50-60 tane yazarın katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamamız lazım. Şimdiye kadar okullarımızın kütüphanelerine 50 bin adet kitap desteğinde bulunduk, bulunmaya da devem edeceğiz” dedi. Vali Deniz, ziyaret ve incelemelerin ardından okuldan ayrıldı.  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, DENİZ,, ATATÜRK, İLKOKULUNU, ZİYARET, ETTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı