Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 19:21 Bu haber 420 kez okundu
 
VALİ DENİZ, “DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI DİK BİR DURUŞ GÖSTERİLDİ”
Batman Valisi Ahmet Deniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi


Vali Ahmet Deniz “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98’inci yılını, bir kez daha coşkuyla kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.  “23 Nisan 1920’ de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk milletinin kurtuluşuna zemin hazırlayan, halkın kendi egemenliğini eline aldığı ve ülkenin önüne yeni ufuklar açan bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet etmiş ve bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara bayram olarak hediye ettiğini söyledi.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi, gücünü milletten alan, milletin egemenliğine dayalı Cumhuriyetimizin kurulmasında, milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yürüyüşünde, büyük bir görev üstlenerek tarihimizdeki hak ettiği saygın yerini aldığını belirten  Vali Deniz, “Devletimize, milletimize ve milli egemenliğimizin sembolü olan Gazi Millet Meclisimize karşı tarihimiz boyunca karşı karşıya kaldığımız en büyük ihanet olan 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan hainlere karşı milletimiz geçit vermeyerek, yapılan saldırılara canı pahasına karşı koyarak dik bir duruş göstermiştir” dedi.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, geleceğe yön verecek bireyleri ve yöneticileri olan çocuklarımızı hayata hazırlamanın ve eğitimlerinin ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçek olduğunu vurgulayan Vali Deniz, “Onları geleceğe iyi hazırlamanın, aslında kendi geleceğimize, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak anlamına geldiğinin idraki içindeyiz. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, çoşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramlarını en samimi duygularla kutluyorum” diye konuştu

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, DENİZ,, “DARBE, GİRİŞİMİNE, KARŞI, DİK, BİR, DURUŞ, GÖSTERİLDİ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı