Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 14:02 Bu haber 1393 kez okundu
 
VALİ DENİZ'DEN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI
Batman Valisi Ahmet Deniz 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi


Vali Deniz yayınladığı mesajda, Küresel çevre tehditlerine karşı koymak, bunu yaparken de yeryüzünde yaşayan bütün insanları düşünerek hareket etmek, tüm dünya ülkelerinin ortak sorumluluğu olduğu vurgusunda bulunarak şunları söyledi: “Dünyamız, özellikle son yüzyılda yaşanan hızlı sanayileşme, plansız şehirleşme, teknolojik gelişmeler ve tabii kaynakların bilinçsizce tüketilmesi gibi sebeplerle büyük zarar görmüş; buna bağlı olarak da küresel ısınma, iklim değişimleri, kuraklık ve biyolojik çeşitliliğin azalması gibi insanlığın geleceğini tehdit eden sorunlarla karşı karşıya kalmıştır.

Temiz bir dünyada yaşayabilmek ve gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakabilmek ve tüm insanlığı tehdit eden çevre sorunlarının çözümünde temel ilke, doğayı korumak ve kollamak olmalıdır.Çevrenin ve ekolojik dengenin korunması ve doğal kaynakların daha dengeli kullanılması, doğal çevreden, sanayi ve teknolojiden vazgeçerek değil, daha çevreci sanayi ve kentleşme politikaları üreterek, insanları bu konuda bilinçlendirerek korunabilecektir.

 Çevre sorunlarının çözümü için  resmi otoritenin gerekli tedbirleri almasının yanı sıra bütün ülke insanının çevre konusunda bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve olumlu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması gerekmektedir. Bu ise köklü ve sistemli bir çevre eğitimi ile sağlanabilir. Bu konuda en büyük görev ve fedakârlık öğretmenlerimize düşmektedir.

 Unutmayalım ki çevre konusunda atacağımız adımlar, çocuklarımızın geleceğine yapacağımız en önemli yatırım ve onlara bırakabileceğimiz en güzel miras olacaktır. İnsanlığın bu ortak meselesi için görevli kamu kurumları yanında,  sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllü kuruluşlarımız, yazılı görsel ve işitsel basınımız ve tüm bireyler olarak hep birlikte çaba sarf edilmeli ve iş birliğini güçlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Batmanlıların, “Dünya Çevre Günü” nü kutluyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, DENİZ'DEN, 5, HAZİRAN, DÜNYA, ÇEVRE, GÜNÜ, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı