Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 11:57 Bu haber 1256 kez okundu
 
VALİ DENİZ, PETROLKEN MAHALLESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Vali Ahmet Deniz, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere, Batman merkez Petrolkent Mahallesi'nde bulunan 16 Mayıs İlkokulu’nda “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında açılan kursu ve Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programınca (SODES) finanse edilen, Valiliğin destekleriyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Hayata Tutun 2’ projesi kapsamında Petrolkent Mahallesi 16 Mayıs Ortaokulunda açılan Futbol Kursunu ziyaret etti. Daha sonra 16 Mayıs Ortaokulunun bitişiğinde yapımı devam eden 20 derslikli 16 Mayıs İlkokulu inşaatını yerinde inceleyen Vali Deniz, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
EĞİTİM Haberi


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kampanyası kapsamında düzenlenen okuryazarlık kursuna katılan kursiyerleri ziyaret eden Vali Deniz, yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurslara katılan kursiyerlerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Deniz, "Batman Her Yerde Okuyor", "Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum” projesi ile büyük başarı yakaladık, Bu bir emeğin, çabanın ürünü. İnşallah okuryazarlık seferberliğinde de Batman’ı hak ettiği yere hep beraber taşıyacağız" dedi. Bizlerin geleceği olan çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilmeleri için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Vali Deniz, Türkiye’yi daha ileriye taşımak için birlik beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğini belirtti.

Vatan olmadan hiçbir şeyin anlamının olmadığını, vatan sevgisinin imandan olduğu belirten Vali Deniz, "Bizler Türk'üyle, Kürt'üyle, Arap'ıyla, Çerkez'iyle ve Alevi'siyle, Sünni'siyle bin yıldır bu topraklarda beraber yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz" diye konuştu.Kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, kursiyerlerin sorun ve isteklerini dinleyen Vali Deniz, kendilerine başarılar diledi. Ziyaret sırasında kendisini karşılayan öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Deniz, kendileriyle bir süre sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

VALİ DENİZ, 16 MAYIS ORTAOKULU FUTBOL KURSUNU ZİYARET ETTİ

Vali Ahmet Deniz, Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programınca (SODES) finanse edilen, Valiliğin  destekleriyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Hayata Tutun 2’ projesi kapsamında Petrolkent Mahallesi 16 Mayıs Ortaokulunda açılan  Futbol Kursunu ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Vali Deniz’e; proje sorumluları, okul yöneticileri ve öğretmeler eşlik etti.Kurs öğretmenlerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Deniz, öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulunarak, kitap okumayı alışkanlık haline getiren bir öğrencinin eğitim-öğretim hayatında başarılı olacağı gibi sporda da ve diğer alanlarda da başarılı olacağını ifade etti.

 Kültür/Sanat/Spor içerikli proje kapsamında 20 kurs merkezinde 10 branşta toplam 270 dezavantajlı öğrencinin eğitim gördüğünü belirten proje sorumluları, projenin on ay süreceği ifade edildi.

 VALİ DENİZ, YENİ YAPILAN 16 MAYIS İLKOKULU İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 Daha sonra 16 Mayıs Ortaokulunun bitişiğinde yapımı devam eden 20 derslikli 16 Mayıs İlkokulu inşaatını yerinde inceleyen Vali Deniz, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 Yapımı devam eden okulun inşaat çalışmalarının hızlandırılması için yetkililere talimat veren Vali Deniz, öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmeleri için inşaatlarda kullanılan malzemelerin önemli olduğunu ifade ederek, yetkililerden denetimlerin sıklıkla yapılmasını istedi. Vali Deniz, inceleme ve ziyaretin ardından okuldan ayrıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, DENİZ,, PETROLKEN, MAHALLESİNDE, İNCELEMELERDE, BULUNDU,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı