Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 07:10 Bu haber 1282 kez okundu
 
VALİ DENİZ, SASON İLÇESİ VE YÜCEBAĞ BELDESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Vali Ahmet Deniz, Sason ilçesi ve Yücebağ beldesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
GENEL Haberi


Ziyareti sırasında Vali Deniz’e; İl Emniyet Müdürü,  İl Jandarma Komutanı ve kamu kurum yöneticileri eşlik etti.

 VALİ DENİZ, YÜCEBAĞ BELDESİNDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

 Sason Kaymakamı Ökkeş Beyaz, Belediye Başkanı  Cuma Uçar,  Yücebağ Belde Belediye Başkanı Atilla  Çetinkaya ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Deniz, beldede devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledi.

 

Yücebağ Belde Belediyesi  bahçesinde belde halkı ile bir araya gelen Vali Deniz, ilçede devam eden yatırımlar hakkında bilgi vererek, "Türkiye her yönüyle hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşıyor.  Sason'da 100 km'ye yakın yol çalışması yapıyoruz. Gelecek  sezon  ilçenin yol sorununu bitireceğiz. Bizim derdimiz vatandaşa hizmet ederek, onların yüzünü güldürmektir" dedi.Daha sonra Vali Deniz, beraberindekiler ile birlikte Yücebağ Jandarma Karakolunu ziyaret ederek, buradaki askerlerle bir süre sohbet etti.

KAMU YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ

 Beldede yapımı devam eden 16 derslikli Çok Programlı Anadolu Lisesi inşaatı ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan asfaltlama çalışmaları yerinden inceleyen Vali Deniz, devam eden yatırımlar hakkında yetkililerden bilgi aldı. İlçe genelinde bu sezon  72 km beton yol çalışmasının yüzde 50'sinin tamamlandığını belirten yetkililer,  ilçe genelinde 27  km  grup köy yolu BSK asfaltlama çalışmasının tamamlandığını, Yücebağ-Karşıyak-Uluağaç grup köy yolu asfaltlama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

 OKUL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

 Belde ziyareti sırasında beldede eğitim öğretim faaliyeti yürüten Yücebağ  Posta İlkokulu ve  Yücebağ İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret eden Vali Deniz, burada öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

 Batman Her Yerde Okuyor"  kitap okuma kampanyası hakkında bilgi veren Vali Deniz, öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulunarak, okumadan başarının sağlanmasının mümkün olmadığını ifade etti.

 Öğretmenlerle bir araya gelerek, bir süre sohbet eden Vali Deniz,  akademik eğitimin yanında öğrencilere milli ve manevi değerlerimizi, vatan, millet ve bayrak sevgisinin anlatılması konusunda gerekli özveride bulunmalarını istedi.

 VALİ DENİZ, KORUCU NOKTASINDA NÖBET TUTAN GÜVENLİK KORUCULARINI ZİYARET ETTİ

Belde ziyaretinin ardından Sason'a dönen Vali Deniz ve beraberindekiler, Gaza Gamo (Çeliktepe)  Güvenlik Korucusu nöbet noktasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Güvenlik korucularıyla yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Deniz, güvenlik korucularının sorun ve taleplerini dinledi.

 KÖY ZİYARETİNDE  BULUNDU

Daha sonra Dereköy köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya gelen Vali Deniz, köy halkıyla bir süre sohbet ederek, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

 VALİ DENİZ'İN SİGARA İLE MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

“Sigarayı sen de bırak” kampanyasından bahseden Vali Deniz,  sigara kullanan muhtar ve vatandaşlardan sigarayı bırakmalarını istedi. Vali Deniz, sigara içen  üçü köy muhtarı olmak üzere toplam yedi vatandaşı daha sigara bırakmaya ikna etti.

 “NİTELİKLİ EĞİTİME KARARLI ADIMLAR PROJESİ”

 Vali Deniz, daha sonra Sason Yunus Emre İlkokulunda düzenlenen “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar”  projesi toplantısına katıldı.İlçede görev yapan okul müdürlerinin katıldığı toplantıda, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından " Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar" projesi kapsamında ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bir sunum yapıldı.

 Sunumun ardından okul müdürlerine hitap eden Vali Deniz, ilimizde eğitim kalitesinin artırılması için Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesinin başlatıldığını belirterek, "Proje 22 tane alt projeden oluşmaktadır. Bir yıl içerisinde proje kapsamında çok önemli çalışmalar yapıldı. Akademik eğitimde ilimizi daha iyi seviyelere taşımak için daha çok çalışmalıyız. Eğitim her şeyden daha önemlidir. Eğitime yapılan fiziki iyileştirmeler tek başına yeterli değildir. Eğitime idareci ve öğretmen faktörünün yanında, veliyi de işin içine katmasanız istediğiniz başarıyı yakalamanız mümkün değildir" dedi.

 Vali Deniz, "Okullar eğitimcilerimizin sorumluluğundadır. Ekip ruhuyla hareket ederek, bir sinerji oluşturmanız lazım.  Eğitim-öğretim sürecinde, çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi anlatmalıyız. Vatanını, milletini ve bayrağını seven çocuklar yetiştirmeliyiz.Öğretmenlerimizin özellikle veli ziyaretleri çok önemlidir. Velileri de eğitimin içine katarak, Ailelere ülkemizin birlik ve beraberliğini her fırsatta anlatmalısınız" diye konuştu.

  Okul öncesi eğitim alanında yürütülen ”Çocuğumu Seviyorum Ana Okuluna Gönderiyorum” projesiyle Batman, okul öncesi eğitimde okullaşma oranında Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını belirten Vali Deniz, Okul öncesi eğitim çok önemsemeliyiz. Eğer eğitimde bir sıçrama yapılacaksa, bunu okul öncesi eğitim ile yapabiliriz"  dedi

 Okulların temizliği ve güvenliği konusunda okul müdürlerine uyarılarda bulunan Vali Deniz, okulların çevresinde gerekli denetimlerin yapılmasını ve eksikliklerin en kısa zamanda giderilmesini istedi.   Toplantının ardından okulun öğrenci ve öğretmenlerini ziyaret eden Vali Deniz kendileriyle bir süre sohbet etti.

 İLÇE ESNAFINI  ZİYARET ETTİ

 İnceleme ve toplantıların ardından ilçe esnafını ziyaret eden Vali Deniz,  vatandaşlarla birlikte çay içip, sorun ve isteklerini dinledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, DENİZ,, SASON, İLÇESİ, VE, YÜCEBAĞ, BELDESİNDE, İNCELEMELERDE, BULUNDU,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı