Haber Detayı
01 Temmuz 2018 - Pazar 10:43 Bu haber 340 kez okundu
 
VALİ DENİZ,”TEKNOLOJİ DESTEKLİ YERLİ ÜRETİM YAPMALIYIZ”
Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama, Geliştirme ve Koordinasyon Kurulu 2018 yılı birinci dönem toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ Haberi


 Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; Vali Deniz’in yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hasan Gül, OSB Müdürü, KOSGEB İl Müdür Vekili, İl Ticaret Müdürlüğü yöneticileri, Batman Ticaret Odası temsilcisi, MÜSİAD ve ASKON Batman Şubesi Yöneticileri, ilgili kurumların temsilcileri ile sanayiciler katıldı.

 Vali Ahmet Deniz’in açış konuşmasıyla başlayan toplantı, Batman KÜSİ İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Hakan Karakaya tarafından, yürütülen çalışmalara ilişkin yaptığı sunum ile devam etti.

 Sanayinin gelişmesinde kamu, üniversite ve sanayi kuruluşlarının işbirliğinin önemli olduğunu belirten Vali Deniz, ilimizde katma değeri yüksek ürün üretilmesi açısında burada alacağımız kararlar önemlidir. İlgili kuruluşların kaynak ve teknoloji alanlarında işbirliği içerisinde, teknoloji destekli katma değeri yüksek ürün üretmeleri ilimiz açısında daha kıymetli hale gelecektir. Bu gün dünyada var olan yüksek rekabet ortamında bilgiye sahip olan ve bilgiyi teknolojiye dönüştürebilen ülkeler çok daha avantajlı durumdadır. Savunma sanayide olduğu gibi diğer alanlarda da teknoloji destekli yerli üretim yapmalıyız ” dedi.

 Batman Üniversitesi “Teknoloji Geliştirme Bölgesi” adı altında kurulacak olan Teknopark çalışmalarına değinen Vali Deniz, Teknoloji Geliştirme Bölgesi için gerekli finansmanın sağlandığını ve proje çalışmaları tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.  Toplantı sonunda, bir önceki dönemde alınan kararların görüşülmesinin ardından,  kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi için ilgili kurumların ve sanayicilerin işbirliği içerisinde yürütülecek çalışmalar ele alınarak görüşüldü.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, DENİZ,”TEKNOLOJİ, DESTEKLİ, YERLİ, ÜRETİM, YAPMALIYIZ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı