Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 15:54 Bu haber 1985 kez okundu
 
VALİ ŞAHİN’İN KÜTÜPHANE HAFTASI MESAJI
Batman Valisi Hulusi Şahin, Kütüphane Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı.
EĞİTİM Haberi


Vali Şahin, Toplumda okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için bilinç oluşturmak amacıyla ülkemizde her yıl mart ayı’nın son haftası 'Kütüphaneler Haftası' olarak kutlandığına dikkat çekti.

Tüm dünyada bilimin ve bilginin önemi her geçen gün daha da arttığını belirten Şahin, maktadır. Şüphe yok ki bilimsel bilgiye ulaşma ve onu elde etmenin yolu kitaplardan, dolayısıyla kütüphanelerden geçmektedir. İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında, bireysel ya da toplumsal olarak iyi, güzel ve başarılı bir yer edinmek istiyorsak okumak, düşünmek, eleştirmek ve en önemlisi bilim üretmek zorundayız. Bu anlamda nasıl ki eğitimin, bilimin, sanatın olmadığı bir dünya düşünemiyorsak, kitapların ve kütüphanelerin de olmadığı bir dünya düşünemeyiz” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda okullarımıza kazandırılan Z kütüphaneleri, ilçelerimizde yapılan modern kütüphaneler ile inşaat çalışması devam ettiğini vurgulayan Şahin Şöyle devam etti: “yeni İl Halk Kütüphanesinin fiziki kapasitesi ve kullanılan teknoloji sayesinde İlimizdeki kültürel etkinliklere ve eğitime önemli katkı sağlayacaktır.  Eğitim hayatımızın vazgeçilmezi kitaplarla olan dostluğumuzu canlı tutarak çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamanın önemini bir kez daha anımsatıyor,55. Kütüphane Haftası´nı kutluyorum.”

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VALİ, ŞAHİN’İN, KÜTÜPHANE, HAFTASI, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı