Haber Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 13:35 Bu haber 1505 kez okundu
 
Vali Şahin, Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Vali Hulusi Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Valiliğimiz tarafından verilen yemekte, ilimizde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi


TP Kristal Park tesislerinde düzenlenen yemeğe; Vali Şahin'in yanı sıra eşi Ebru Şahin, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, kamu kurum yöneticileri ile çok sayıda öğretmen katıldı.

 Yemekte öğretmenlere hitaben kısa bir konuşma yapan Vali Şahin,  "Genç, dinamik ve hizmet aşkıyla yanıp tutuşan bir öğretmen kadromuz var. Biz bu kadro ile çok işler yaparız. Yurdumuzu yükselteceğiz, insanımızı hak ettiği kaliteli bir hayata kavuşturacağız. Bu yolda öğretmenlerimiz bir kandil gibi çevrelerine ışık vermeye devam edecekler.  Kavgamız cehalete karşıdır. Her kötülüğün başı cehaletin karanlığıdır.  Ebu cehiller bir zihniyet olarak yaşıyor. O gün ki Ebu cehiller,  Taif’te Peygamber efendimizi taşladılar. Bu gün de kurşun sıkıyorlar. Şehit Aybüke öğretmene kurşun sıkanlar aynı zihniyetin ürünüdür. Biz bu zihniyetle kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kararlılığımız çok açık ve nettir. Sizler gibi ilim ve irfan sahibi bir ordunun karşısında bunların barınmalarına imkan yoktur. Geçmişte olduğu gibi bu gün de ülkemizde iki kardeşi bir birine düşürmeye çalışan zihniyet devam ediyor. İnşallah bunları hep beraber aşacağız. Hedefimiz insanımızı yüksek kalitede yaşatmaktır. Çünkü bizim cevherimiz buna müsaittir. Bu cevheri, mücevhere çevirecek olan da sizlersiniz. Bu kadronun başaramayacağı hiçbir şey yoktur." diye konuştu.

 Vali Şahin, "Şunu açık ve net olarak söylüyorum; öğretmen arkadaşlarımız bizim en yakın mesai arkadaşlarımız ve kardeşlerimizdir. Öğretmenlerimizin önüne çıkacak engelleri kaldırmak için elimizden gelini yapmakta kararlıyız. Size çok yakın olacağız ve birlikte çalışacağız. Hiçbir zaman sorgulayıcı olmayacağız. Tam tersi araştırıcı olacağız. Araştırmamız da size nasıl yardımcı oluruz arayışı içerisinde olacak.Eğitim çok kapsamlı bir yapıdır. Eğitimde asıl hedef iyi insan yetiştirmektir. Öyle bir insan ki, hayata doğru bakacak, sorgulayıcı olacak, aklını kullanacak yani gerçek bir birey olacak. Doğruluktan ve iyilikten yana olacak ve kötülüğü kabul etmeyecek, Kötülüğe karşı duracak. Kararlı,  dirayetli ve gerçek bir vatandaş olacak. Hedefimiz bu. Bu yolda yürüyeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vali, Şahin,, Öğretmenlerle, Bir, Araya, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı