Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 06:43 Bu haber 1121 kez okundu
 
YENİ TÜRKİYE’NİN YOL HARİTASI VİZYONER17’DE ÇİZİLDİ.
Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği’nin (MÜSİAD) düzenlediği Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi, 11-12 Ekim tarihlerinde İstanbul WOW Hotel’de gerçekleşti. İki gün süren zirvede, “Niçin Dönüşüm”, “Nasıl Dönüşüm”, “Ne’ye Dönüşüm” ve “Türkiye’nin Dönüşümü” başlıklı oturumlar yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın’ın ana konuşmacılar olduğu zirvede ayrıca, iş dünyası ve akademiden önemli isimler konuşmacı olarak yer aldı.
TEKNOLOJİ Haberi


 Zirvenin Gala Yemeği’ne ise T.C. Başbakanı Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan katılım gösterdi. MÜSİAD Batman’dan Şube başkanı Suad özdemir kalabalık bir heyetle programa katıldı.Hızla değişen ve dönüşen dünyada Türkiye’nin konumunu, izlemesi gereken yol haritasının tartışıldığı Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi, siyaset, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yoğun katılımıyla tamamlandı.

Zirvenin ilk gün konuşmacılarından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin enerji başta olmak üzere birçok konuda atılım yapmaya hazırlandığına işaret ederek şöyle konuştu: “Türkiye, yeni bir atılım, yeni bir stratejik sıçramanın arifesinde. Dış desteklerle ayakta duran bir noktadan, güçlü, kendi kendine ayakta durabilen bir noktaya geldik. Büyüyen ve gelişen Türkiye idealine inanıyorsak eğer, teknolojiyi üreten kurumlar ortaya çıkaran bir ekosistem kurmalıyız. Dünya değişiyor; erkek kadın ayırmadan her insan kaynağımızı sistemin içine maksimum düzeyde faydalanacak şekilde dahil etmeliyiz. Yeni dünyada farklı bir vizyon lazım; tasarım ve pratik çözümler üzerinde çalışmalar ağırlık verilmeli. İşte bu noktada kadınlar ne kadar fazla rol alırlarsa, ülkemiz katma değerine o kadar fazla katkı sağlayacaklarına inancım tam. Kadınlarla birlikte gençlerimizin de öne çıktığı,  insan kaynağından maksimum fayda sağlayacağımız bir sistem kurmak zorundayız.” Zirvenin Gala Yemeği’ne katılan T.C. Başbakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin son 15 yılda yaşadığı dönüşüme dikkat çekti. Yıldırım şunları söyledi:

“AKIL TERİ, ALIN TERİNİN YERİNİ ALMAYA BAŞLADI”

“Vizyon demek geleceği görmek, geleceği okumak demek. Bir ülkenin hedeflerini gerçekleştirmesinin olmazsa olmaz şartı, o ülkedeki istikrardır. 2002-2016 arasında küresel krizler olmasına rağmen güçlü iktidar ve istikrar olduğu için dünyanın büyüme hızının iki katı kadar büyüme hızı yakaladık. Türkiye nasıl 3 katı büyüdü diyorlar; rakamlar ortada! Artık dünyada akıl teri, alın terinin yerini almaya başladı; alın teriyle akıl teri beraber çalışmalı. Bizim yapmamız gereken şey, daha fazla araştırma, daha fazla geliştirme, daha fazla yenilikçilik. Bilgiye sahip olmak, bilgiyi üretmek, bilgiyi kaynağa dönüştürmek; Türkiye’nin ihtiyacı olan bu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YENİ, TÜRKİYE’NİN, YOL, HARİTASI, VİZYONER17’DE, ÇİZİLDİ.,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı