SAĞLIK MAHALLESİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARIYLA TERTEMİZ

SAĞLIK MAHALLESİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARIYLA TERTEMİZ

Batman Belediyesi tarafından start alan ‘Mahallemiz Tertemiz’ kampanyası Sağlık Mahallesi'yle devam etti.

Mahallenin büyüklüğüne, bulvar, cadde ve sokak sayısına göre personel ve araç sayısının belirlendiği kampanya kapsamında her hafta cumartesi günü mahalle/mahalleler detaylı bir şekilde kirlilikten arındırılıyor.

Sağlık Mahallesi Muhtarı Fatma Türkan: "Kampanya dolayısıyla mahallemize gelen Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp şahsında teşekkürlerimi iletiyorum. Çalışmayla, mahallemiz temizlenirken kirliliğin kökü de kazındı. Yapılan temizlik çalışmasını oldukça anlamlı buluyorum" şeklinde konuştu.

Temizlikle ilgili ihtiyaç, talep ve önerileri de dinlendiği çalışmalarında; cami, tandır evi, kaldırım ve yollar yıkanarak temizlenirken, boş alanlardaki hafriyat atıkları toplanıp bertarafı sağlandı. Gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç noktalarına sallamalı çöp kutularının montajı da gerçekleştirildi. Batman Belediyesi tarafından mahalleye kazandırılan modern tandır evi sayesinde daha önceki mevcut tandır evi işlevselliğini yitirdiğinden muhtarın talebi üzerine yıkılarak alan temizlendi.

Bu haftaki ‘Mahallemiz Tertemiz’ kampanyasında Sağlık Mahallesinde; 20 personel, 3 süpürge aracı ve 2 sulama aracı, 2 kepçe, 2 kamyon ile 1 konteyner yıkama aracı görev aldı.