Yazı Detayı
28 Nisan 2018 - Cumartesi 22:41 Bu yazı 1059 kez okundu
 
AK PARTİ’DE ŞİMŞEK, UÇAR VE YAMAÇ ADAY ADAYI
Murat Düz
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Erken seçim ile 24 Haziran’da sandık başına gidilecek olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için start verilirken, Batman siyasi arenası da hareketli günler yaşamaya başladı. Eğitimci Selahattin Şimşek, bir önceki dönem Ak Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar ve İşadamı Ziyaulhak Yamaç Geçen hafta Cuma günü aday adaylıklarını açıkladılar. Aday Adaylıklarını açıklayan Şimşek, Uçar ve Yamaç, Aday gösterildiğimiz takdirde  çalınmayan  kapı, sıkılmayan  el bırakmayarak,  Millete Türkiye’nin karşı karşıya olduğu tehlikeleri bir bir anlatıp,  Türkiye için yapılanlar, Batman için yapılanları anlatacaklarını ifade ettiler.  

Ayrıca,  Türkiye’ye vurulmak istenen prangaları, oynanan oyunları anlatarak,  24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin birinci başkanı yapmak için çalışacaklarını söylediler.

Ülkemize, memleketimize ve halkımıza hizmet için içimizde aşk ve heyecan olduğunu belirten Şimşek, Uçar ve Yamaç, biz millete efendi değil, hizmetkar olmak  için yola çıktık. Bu bizim düsturumuzdur, yola çıkış noktamızdır. Bu hedefe ulaşmak için aday adaylık müracaatımızı yaptık. Tüm Türkiye için, dünya mazlumları için hayırlı bir seçim olmasını diliyoruz.” dediler.

Şimşek, Uçar ve Yamaç’ın yaptıkları açıklamaları şu şekilde; Bundan sonraki süreç AK Parti Genel Merkezi’nin takdirindedir. İster aday gösterilelim isterse gösterilmeyelim, biz partimizin hizmetkarları olmaya devam edeceğiz. Bilinmesini isteriz ki, biz koltuk değil Türkiye ve AK Parti sevdalılarıyız.

“EĞİTİMCİ ŞİMŞEK BENDE VARIM DEDİ”

Eğitimci Selahattin Şimşek siyasette bende varım diyerek, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den Batman milletvekili aday adayı başvurusunda bulundu.

Halen NETBİL Basım Yayıncılık Genel Müdür görevini yürüten, BİLFEN Eğitim Kurumları Ankara Koordinatörlüğü, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü, Batman Maarif Müfettişliği, Batman Teftiş Grup Başkanı, Batman Teftiş Kurulu Başkanı, Batman Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişliği, Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Mardin İli Midyat İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve BİRKONFED Birleştirici İşadamları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüten taraflı tarafsız bütün Batman halkının beğenisini kazanan   Eğitimci Selahattin Şimşek, Ak Parti Batman Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz Cuma günü AK Parti Genel Merkezine başvuru yaparak aday adaylığını resmen duyurdu.

Ak Parti Genel Merkezine aday adaylığı başvurusunu yapan Şimşek, Siyaset ve toplumsal birliktelikten edindiğim tecrübeler ışığında, Ak Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar tüm seçim çalışmalarında bizzat çalıştım. Bir eğitimci olarak edindiğim tecrübelerle başta ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençleri iş hayatına ve toplumsal geliştirmeye kazandırmak lazım. İyi bir gelecek iyi bir eğitimle olur. İyi bir eğitim tüm toplumsal sorunları kökünden çözer.  Eğitim camiasının bir neferi olarak AK Parti saflarında ülkeme, memleketime ve halkımın geleceği için  hizmet etmeye katkı sunmak  üzere, Batman’dan  milletvekili aday adayı oldum.  Başta ülkem olmak üzere halkıma  ve memleketime hayırlı olsun” dedi.

24 Haziran'da yapılacak olan erken genel seçim, Türk siyaset tarihinin en önemli seçimi olacağını ifade eden Şimşek,  Ülkemizdeki tüm dengelerin ve yönetim şeklinin değişeceği, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin hayata geçeceği bu tarihi seçimlerde, bir AK Parti neferi olarak görevimizin ve sorumluluğumuzun farkındayız” İfadelerini kullandı.

UÇAR, ÜLKEMİZİ SARMALAMIŞ DURUMDADIRLAR

Bir önceki dönem Ak Parti Batman İl Başkanlığı görevi yapan Diyaettin Uçar 24 Haziran seçimleri için aday adaylığını açıkladı.

karabalık bir kitleyle Ak Parti Batman İl Başkanlığı binasına   gelerek AK Parti’den Batman Milletvekili aday adaylığını açıklayan bir önceki dönem Ak Parti Batman  İl Başkanı Diyaettin Uçar, tüm aday adaylarına başarılar diledi.

Diyaettin Uçar aday adaylığı başvurusunda yaptığı açıklamada: “Kıymetli hemşerilerim ve dava arkadaşlarım benimle partiye idrak ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Malumunuz üzere 14 – 15 yıldır Ak Parti de gönüllü olarak  partinin her kademesinde görev aldım. En son 2017’nin Eylül ayında istifa dilekçemi vererek aktif olan görevimi her ne kadar sonlandırdıysam da 24 Haziranda yapılacak olan seçim için adaylık başvurusunda bulundum. Hepimiz görüyoruz ki televizyonlarda ülkemiz ve cumhurbaşkanımız yedi düvele karşı savaşıyor. Bir mücadele içerisindedir. Ülkemizi sarmalamış durumdadırlar. Bizde hem halka hizmeti hakka hizmet olarak bildiğimizden dolayı bu anlayışla tekrar hizmetlerimize devam etmek için milletvekili aday adaylığına başvurdum. Bu vesileyle tüm aday adayı arkadaşlarıma hayırlı olsun diyor, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

YAMAÇ, BU YOL MEŞAKKAT VE ÇİLE YOLUDUR

İş adamı ve köşe yazarı Ziyaulhak Yamaç; "2001'deki ümmet, millet ve samimiyet Ruhunu yaşatmaya talibiz." diyerek resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

17. Dönem Siyaset Akademisi İl Birincisi ve 6.Dönem İl Başkan Adayı Uluslar arası ilişkiler Fakültesi, Ilahiyat fakültesi ve Halkla İlişkiler Fakültesi mezunu aynı zamanda Hukuk Fakultesinde de hala eğitime devam eden İş Adamı ve yazar Ziyaulhak Yamaç Yapılacak olan 27.Dönem Milletvekili Seçimlerinde Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Batmanda Sivil Toplum Siyasi ve Sosyal çalışmalarıyla daima halkın dertleriyle hem hal olan Ilim Kültür alanında eğitim merkezleri, genç ve çocuklarla ilgili sosyal etkinlikler düzenleyerek öncü bir neslin yetişmesine öncülük eden dert ve Dava sahibi bir fert olarak daima halktan biri olan İş Adamı Ziyaulhak Yamaç Ümmetin ve milletin adeta kurtuluş reçetesi konumuna geçmiş partisi için devşirme ve materyalist zihniyete sahip vekil ve adaylarla ileriye gidilemeyeceğini 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin yakalanamayacağını belirterek , Öze dönüş düsturuyla Yeni bir heyecan ve 2001 ruhuyla çalışıp Bayrağı daha ileriye taşımanın gayretindeyiz diyerek adaylığını açıkladı.

Ziyaulhak Yamaç, Ak Parti Batman Milletvekili aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada,  “Bu yol meşakkat ve çile yoludur. Etrafınızda sizi eleştiren hakaret eden densiz şairler ve cahiller çıkaracaklar. Sizi sindirmek için sizi ölümle tehdit eden ve salya sümük saldıran, kiralık cahiller tutacaklar. Biz tüm bunlara şu ilahi kelamla cevap veriyoruz. La Tahzen İnnallahe Mena, Hüzünlenme, tasalanma Allah bizimle beraberdir” dedi.

“RAKİP VE ŞER ZİHNİYETLERİN BASKILARINA VE TEHDİTLERİNE KARŞI ELİF GİBİ DİMDİK DURACAĞIZ”

Yamaç, “Rakip ve şer zihniyetlerin baskılarına ve tehditlerine karşı elif gibi dimdik duracaklarını ifade ederek, “Değerli, onurlu ve hedefleri belirlenmiş bir yola girdiğiniz zaman etrafınızda sizi ısırmak size saldırmak için bekleyen yığınla kötü niyetli insanlarla karşılaşırsınız. Size nefret kusan, hakaret eden, ironik iddialarda bulunan, saçmalayan, dolaylı ve dolaysız saldırılarda bulunan yada bireysel veya örgütlü olarak Tehdit eden zavallılarla karşılaşabilirsiniz. Bu inandığınız yolun özünde var. Meşakkat, çile, çekememezlik, iftira, tehdit, baskı olmazsa sizi hedefe daha fazla kilitleyecek güç kaynağınızda olmaz. Biz bu yola çıkıp başvurumuzu yaptığımız zaman bu olasılıkların var olabileceğini düşündük. Yola çıktık ve bizi hedef olarak gören art niyetli rakiplerimizin kuzu postuna bürünüp sürülere saldırmasına da izin vermeyeceğiz. Rakiplerimiz hangi kılıfla veya maskeyle karşımıza çıkarsa çıksın islamın adap ve edebi çerçevesinde savunmalarımızla asılsız iddia ve ideolojilerini çürütüp durmadan yorulmadan durmak yok yola devam diyeceğiz” iadelerini kullandı.

“ŞİMŞEK, UÇAR VE YAMAÇ NASIL BİLİNİYORLAR”

Şimşek, Uçar ve Yamaç,  Batman kamuoyunda olumlu izlenim bırakan  düzgün ve dürüst kişilik yapısına sahip  kişilerdir. İnsan ilişkilerinde becerileri üst düzeyde, halkın içinde kişisel saygınlıkları bulunan ve özelikle kadir kıymet  bilen insanlar oldukları biliniyor.

Milletvekili olarak parlamentoya gittiklerinde yasama ve denetim faaliyetlerini toplumun beklenti ve taleplerine uygun olarak yapabilen, gerekli bilgi ve birikime sahip, ülkeyi kalkındırmak için gerekli vizyon ve misyona sahip kişilerdir. Bürokrasi üzerinde saygınlığı ve itibarı olan, buna bağlı olarak ta  Batman’ın sorunlarını çözme konusunda iş yapma potansiyelleri mevcuttur. Toplumun her kesimiyle barışık, ihtiyaç olduğunda iletişim kanalları açık ve iletişim kurulabilen kişilerdir. Parti ilkelerini bilen, teşkilatın işleyişini bilen, Parti içi çekişmelerle enerjilerini boşuna harcamayan, teşkilatla çalışabilecek, parti tüzüğü ortak paydasında buluşabilen kişilerdir. Sanıyorum Batman halkının da beklentisi de bu profile sahip milletvekilleridir.

 

 

 
 
 
Etiketler: AK, PARTİ’DE, ŞİMŞEK,, UÇAR, VE, YAMAÇ, ADAY, ADAYI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı