Yazı Detayı
12 Kasım 2017 - Pazar 08:41 Bu yazı 1136 kez okundu
 
AK PARTİ YÖNETİMİNE KİMLER GİRMELİ?
Murat Düz
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

2001 yılın da Türkiye siyasetinin tıkanmışlığı, inanç özgürlüğünün askıya alınması  ve toplumsal huzursuzluktan ötürü;  Ak Parti Türkiye siyasetin de;  yerini aldı.

Ak Parti Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde  bu vatanın asıl sahibi olan milletimize; kendi öz yurdun da inandığınız gibi yaşayamazsınız, bizim size öngördüğümüz kalıplara göre yaşamak zorundasınız diyen seçkin ve azınlık zümreye baş kaldırdı.

Ak Parti merkezine  halkı alarak uyguladığı; şeffaf politikalarla, çığır açan hizmetlerle ve sosyal devlet anlayışıyla; kısa sürede dünya siyasetinde de; kendine hatırı sayılır bir yer edindi. Ak parti; insan odaklı politikalarıyla; Dünyanın her köşesin de; sızlayan yüreklerin umudu oldu. Ak Parti dünya da ezilen Müslümanların umudu oldu ve  Türkiye’de de  inancından dolayı yıllarca ezilen, hor görülen sessiz kitlelerin sesi oldu.

Ak Parti  hareketi ve davası mukaddestir.Herkes dava adamı olduğu iddiasında, O zaman herkes AK Parti’nin, yenilenme, tazelenme sürecinde: Kişisel hesapları, şahsi hırsları,  menfaate dair düşünceleri bir kenara bırakarak  dava  sorumluluğu doğrultsun da; hareket etmelidir. fitneye, fesada, küçük hesaplara, menfaatperestlere fırsat vermeden; davanın hassasiyeti paydasında birleşerek hareket edilmelidir.

Parti yönetimine seçilmek demek,  mahallenizin, ilçenizin, ilinizin sorunlarını dinlemek, istek ve önerilere çözüm olmak,  ilgililer ile devreye geçmek daha sonrası çözüm üretmek bir gönüllülük esasıdır. Aslında yönetime girmek için aday olanlar tek tek mülakattan geçirilip göreve gelme istekleri sorulmalı bu ekipte psikologlar da olmalı. Kimin gerçek vatan-millet-devlet-bayrak aşkında olduğunu iyi değerlendirmeli ki yarın pürüzler çıkmamalı.

Ak Parti yenilenme süreciyle birlikte Batman’da teşkilat değişikliğine gitti. Ak Parti Batman teşkilatının başına İl Başkanı olarak Murat Güneştekin getirildi. İl Başkanı Güneştekin yönetimi oluştururken çok dikkat etmelidir.

Ak Parti davasına  gönül verenler diyorlar  ki, Her defasında aynı isimlerden gına geldi kaybedenler kulübü gibi, hep aynı isimler hep aynı yüzler. Bu şehirde bunlardan başka 'adam' yok mu? Parti yönetimlerinin vitrinine bakıyoruz yıllardır 50-60 kişilik bir isim dönüp dönüp yazılıyor. İstemeyi ayıp sayan, kenarda davet bekleyen samimi ve kabiliyetli ne cevherler var ama seçiciler yağ tabakasından etrafı göremiyor ve her defasında onlar ıskalanıyorlar. Batman’da  Ak Parti’nin rakiplerine üstünlük sağlanması  isteniyorsa,   kaliteli bir yönetim kurulması gerekiyor. Aksi halde eski günler mumla aranacak duruma gelinecektir.

İl Başkanı Murat Güneştekin tecrübesini kullanarak, dava adamı, her riski ve tehlikeyi göze alabilecek, halk arasında karşılığı olan, sevilen, sayılan, yürekli ve bir telefonla etrafına en az elli kişiyi toplayabilecek kişileri yönetimlere almasını umuyoruz.

Mesele Ak Parti hareketi ve dava ise ihalecilere, müteahhitlere ve para babalarına bir dur denmeli. Referans hegemonyasına bir son verilmeli, emeklilerden uzak durulmalı. Mesleğine ve cüzdanına bakılmaksızın hayatını insana ve davaya vakfetmiş güzel insanlar bulunmalı. Eğer kim bulacak, bulmasını beklediğiniz kişiler de aynı diyorsanız, koyuverin gitsin.

Yüreğini ortaya koyarak sahada çalışabilecek adamlar yönetimlere alınmalıdır. İl Başkanı  Murat Güneştekin yönetimini sağlıklı kurabilmesi için rahat bırakılmalıdır. Çünkü oluşacak olumsuzluklar kendisine mal edilecek. Başarılı olması isteniyorsa  serbest bırakılmalıdır. . Sayın Güneştekin herkesi görüyor ve tanıyor. Kimsenin kendisini ona anlatmaya ve pazarlamaya gerek yoktur.

 Seçimlere bir buçuk yıl gibi bir süre kaldı. Ak Parti’de hatır sahibi olan kişiler lütfen yönetimlere koymak için referans olacağınız kişileri özenle seçin, seçeceğiniz kişiler herhangi bir şaibeye karışmamış, temsiliyet kabiliyeti, bilgisi, becerisi ve halk arasında değer gören kişilere referans olun.

Aksi halde bu vebalın altında siz ezileceksiniz. O nedenle Güneştekin’i sıkıştırmayalım.  Siyaseti başkalarına hava atama aracı olarak görenler ve kullananlar yönetimlere alınmamalıdırlar.  İki kelimeyi bir araya getiremeyen, sırf çıkar ve menfaatleri için yönetimlere girmek isteyenleri saf dışı bırakın. İl Başkanı Murat Güneştekin’i zor durumda bırakmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

Batman’da AK Parti'yi 2019 yılında yerel yönetimler, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri olmak üzere 3 önemli seçimde başarıya ulaştıracak yönetimler oluşturulmalıdır.  Yönetim kurullarında görev alacak üyeler eğitimli olmalarına önem verilmelidir.  Yönetim Kurulu üyelerinin seçiminde ekonomik ve sosyal durumu, temsil kabiliyeti dikkate alınmalıdır.

 

 

 

 

 

 
 
 
Etiketler: AK, PARTİ, YÖNETİMİNE, KİMLER, GİRMELİ?,
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
2
Göztepe
0
0
0
0
0
0
3
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
4
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
5
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
8
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
9
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
10
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
14
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
15
BB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
18
Denizlispor
0
0
0
0
0
0
19
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
20
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
21
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı