Yazı Detayı
17 Şubat 2019 - Pazar 11:33 Bu yazı 153 kez okundu
 
ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN, DEVLET SİZSİNİZ
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Eğer devlet hastaneleri olmazsa! Özel hastanenler milleti soyup soğana çevirir. Şimdi aldıkları muayne ve gereksiz tahlillerin ücretini 10 katına çıkarırlar.

Eğer devletten olmazsa bir öksürük şurubunh almak için aylığınızın 3/1 ini vermek zorunda kalırsınız.

Eğer devletten olmazsa şu etrafta gördüğünüz sözde hipokrat yeminini etmiş doktorlar var ya. Hem devlette memur olarak çalışırlar. Aynı zamanda özel muayenehanede sizi kendilerine abone yapıp sizi pişmiş tavuğa çevirirler.

Eğer Devlet okullarından olmazsa bu Özel okullar milletin malını mülkünü eğitiyoruz adı altında milletin üzerindeki donunu bile alır ve hiç vicdan azabı duymazlar.

Eğer et balık kurumundan olmazsa etçiler balıkçılar balığı taneyle 10 misline satar.

Eğer TMO olmazsa bakliyatçılar 1 kilo pirinci 1 kilo fasulyeyi bir cumhuriyet altını karşılığında satar.

Eğer halk tanzimler olmazsa serbest dediğimiz fakat tekelci ve kartelcilerin eline geçmiş piyasada her şey malumunuz üzere 10, 20 ve 30 katlarına satılır.

İşte Devletin ne kadar önemli olduğunu her önüne gelen düm büğün Devlet kadrolarında çalıştırılmaması gerektiğini, Memurluğun çok kul hakkı içerdiğini sayısal sınav sonuçlardan çok daha mühim olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Genellikle muhalifler bir siyasi iktidara karşı muhalefet ettiklerinde aslı millet olan Devleti yıkmaya teşebbüse kadar gitmektedirler.

Halbuki devlet sizsiniz Devlette çalışanlar bizim çalışanlarımızdır ama çoğunlukla hizmetimizde çalışanlar bizim onşara verdiğimiz yetki ve maişetlerini bize karşı kullanırlar veya bireysel güç elde etmek için çabalarlar.

Eğer Bu çalışanlarımız olan MEMURLAR görevlerini halkın refahı ve selameti kullansalardı HALK SEBZE, ETBALIK KURUMUNA ihtiyaç kalmayacaktı.

Anlayacağınız ülkemizdeki problemlerin büyük çoğunluğu görevlerini yapmayan veya yetkilerini ters bir şekilde halka karşı kullanan Millet vekilleri, valiler, kaymakamlar, müdürler, Doktorlar, hakimler, savcılar, güvenlik güçleri, öğretmenler, belediye başkanları vesair  vesair diğer Memurlardır.

Ben deniz o kadar araştırma yapıyorum her taşın altından bu KARİNE lik durum çıkıyor. VESSELAM

 
 
 
Etiketler: ALLAH, DEVLETE, ZEVAL, VERMESİN,, DEVLET, SİZSİNİZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı