Yazı Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 09:57 Bu yazı 778 kez okundu
 
BATMAN FUHUŞ,UYUŞTURUCU VE TEFECİLİK İTHALATINDA REKOR KIRIYOR
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Bizi duyan yok mu? Sesim geliyor mu? nidaları 17 temmuz 99 depreminin çığlık sesleri ile haykırıyoruz. Daha geç olmadan sokağını temiz tut...

Başlığımızda değindiğimiz Fuhuş,uyuşturucu ve tefecilik islamda şiddetle üzerine gidilmesi gereken 3 toplumsal kanser hastalığıdır. Toplumun en küçük birimi olan ailenin varlığını tehdit eden bu üç illet kanunlarda da suç sayılmıştır.

Bu suçların ve büyük günahların Batmanda yayılması tesadüf müdür veya gerekli önlemlerin alınmamasından mı kaynaklanıyor. üzerinde durulması gerekmektedir. Ayrıca bir araştırma konusu olabilir.

Fakat aileyi derinden sarsan ve yok olmasına yönelik bir saldırı silahı gibi kullanılan fuhuş,uyuşturucu ve tefeciliğin Batman gibi muhafazakar bir şehirde ortaya çıkmasının üzerinde ehemmiyetle durulması gerekiyor.

Özellikle Batmanda son dönemde mantar gibi artan CAFE görünümlü randevu evleri bu işler için birer istasyon görevi görmektedir. bunun yanı sıra 1+1 günlük kiralanan evler fuhşun ve uyuşturucunun yayılması için mükemmel imkanlara dönüştürülmüştür. toplumun ve ilgili birimlerin bu konulara sessiz kalması fuhşa aracılık edenleri cesaretlendirmektedir.

Bu Duruma karşı toplumsal mücadele edilmeli şehrimizde 1+1 kültürü yoktur, şehrimiz büyük ailelerden müteşekkil olduğu için bu evlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Batmanda hızla artan 1+1 günlük evler mercek altına alınmalı ve bu tip evlere toplumsal baskı oluşturulmalıdır.

Gençlere ailesine asi olmayı aşılayan televizyon dizilerindeki birbirlerini aldatma ve sevgili kültürü fuhşun ve uyuşturucunun sebeplerinden bir tanesidir. Toplumsal düzeyde planlı bir savaşla karşı karşıyayız.Toplumsal yozlaşma ve kültürel asimilasyon savaşının tamda ortasındayız.

İyi ilgilenilmeyen ve sahip çıkılmayan gençliğin dünyayı ve kendi varlığını tanımlayamaması ile içine düştüğü bunalım ve boşluk bu fuhşiyatların artmasına sebep olmaktadır.

Toplumun sadece maddi ihtiyaçları ile ilgilenilmesi bu 3 problemin hızla yayılmasına ailelerin, çocukların ve gençlerin hayatlarını zehir ve zindan etmesine sebep olmaktadır.

Toplumda bu üç hastalıktan muzdarip olan birçok insan var. muhtemelen bu bir sektör haline gelmiş ve bu alanlardan rant elde eden çetelerin var olduğunu duyuyoruz.

Toplumsal bir yara haline gelen fuhuş,tefecilik ve uyuşturucu kullanımının bu kadar hızlı yayılması bu hastalıkların toplumu içten içe kemirip daha büyük problemlerin doğmasına sebep olacaktır.

Fuhşiyatın bir sektöre dönüştürülüp para kazanılacak alanlar haline getirilmesi bu fuhşiyatın artmasının en büyük sebeplerinden bir tanesidir.Bu hastalıklar ile mücadele edilebilmesi için toplum olarak bu tür kebair günahlara karşı toplumsal bir bilinç oluşturulmalıdır.

Aileyi hedef alan bu problemler aile ve sosyal politikalar biriminin görev alanına da girmektedir. Diyanetin hocaları sırça sütünlu camilerden sahaya sürmesinin doğru olacağını düşünüyoruz..

Bu problemler sadece güvenlik önlemleri ile baş edilecek problemler olmadığını toplum olarak bilmemiz gerekmektedir. aileyi ve toplumu tehdit eden bu fuhşiyatlar STK’lar ve kanaat önderleri tarafından sürekli bir biçimde lanetlenmeli ve sert tepki gösterilmelidir.

Ayrıca milli eğitim camiasına büyük işler düşüyor sadece sabahları okula gidip bir robot gibi çocuklara rutin dersleri hızlıca verip hayatın hızına yetişme telaşını bir tarafa bırakıp elimizden kayıp giden gençliği ve dağılan ailelerin kanayan bu yaralarına çare olabilecek projeler üreterek uygulamaları gerekmektedir veya gönüllü STK’lar da mücadelede görev alınmalı bu toplumsal hastalıkla çetin bir mücadele edilmelidir.

 
 
 
Etiketler: BATMAN, FUHUŞ,UYUŞTURUCU, VE, TEFECİLİK, İTHALATINDA, REKOR, KIRIYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı