Yazı Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 22:30 Bu yazı 364 kez okundu
 
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizdeki siyasi partiler ve adayları  31 Mart 2109 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanıyor. Hiç kuşkusuz yoğun bir seçim maratonu, hazırlık süreci hem adayları hem de seçmenleri bekliyor. Kesinleşen adaylar ile maraton başka bir aşamaya taşınacak. Ancak Batman’da eski seçimlere oranla heyecan görünmüyor.

 Batman halkı hangi adayın hizmet yapacağına inanıyorsa onu seçmelidir.   Umarım yerelde halka hizmet edecek kişiler Belediye Başkanı seçilir.

 Seçimlerde adayların kazanması için hiç kuşkusuz öngörülen birçok etkili yol var olsa da, günümüz bazı adayların yaşam tarzına bakıldığında seçimleri kazanmak için umudunu sosyal medyaya bağlamıştır. Beyler sosyal medya sizin reklamınızı yapar ancak kazandırmaz. Siz halkın kapısına giderken seçmeni yaptıklarınız ve 31 Mart’tan sonra yapacağınız hizmetlerle seçmeni ikna etmeye çalışın.

Adayın katıldığı etkinlikler, organizasyonlar, seçim çalışmaları için oluşturulacak medya timi tarafından adayla birlikte hareket edip, tüm etkinliklerinin fotoğrafları, konu başlıkları bu tim tarafından yerel gazeteler ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyu bilgilendirilmelidirler.

Önümüzdeki seçimde Batmanlı seçmenler yalnız iyi insana oy vermeyecek. Hem iyi insan, iyi bir yönetici, iyi bir projeci ve sosyal gelişimci, temsil ettiği  halkının ve memleketinin sorunlarını bilen, ahlaklı, dürüst, haksızlık karşısında susmayan, hak bildiği yoldan ayrılmayan, adam görünüşlü değil, adam gibi adamlara oy verecekler.

Batman halkı olarak derdimizin ne olduğunu dahi bilmeyen insanların, bu seçimlerde seçilmesini istemiyoruz. Çünkü bu seçimlerde seçilecek kişileri halk seçecek Bundan dolayıdır ki bu seçimler hiçbir parti için kolay olmayacaktır.

Halen daha halkın gerçek sorunlarını anlayamayan, kendilerine şakşakçılık yapanları gerçek seçmen sanan, Kendi yaptıkları yanlışları kamufle eden insanlarla gündem oluşturanlar, boşu boşuna zamanlarını heba ediyorlar. Eksikleriyle yanlışlarıyla yüzleşmekten korkan siyasileri bundan böyle siyasi hayatları olmayacaktır. Önümüzdeki seçimler alışılagelmiş seçimler gibi de olmayacaktır. Batman’da  sorgulayan bilinçli bir seçmen vardır. Batman’daki bilinçli seçmene önemli görev düşüyor. Batman seçmenin bilinçli olduğunu tüm partiler çok iyi idrak etmek zorundadır.

Batman’da  31 Aralık yerel  seçimleriyle ilgili konuşulan genel kanı da şudur. Sağ seçmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isminde uzlaşıyor. Ama adaylar konusunda halk diyor ki; ben bu seçimde özgür irademle memleketime ve halkıma hizmet etmesine inandığım ve gönlümün dilediği ismi seçeceğim.

Bu isim siyasi misyonumuza uygun olursa kendi siyasi misyonumuza uygun olan adayı, uygun olmazsa farklı siyasi misyonlardaki adaylardan birini seçeceğim diyorlar.

İlimizdeki sol seçmen ise solun henüz adayı belli olmadığı için nasıl bir yol izleyeceğini bilemiyor. Önümüzdeki günlerde solun Batman’da izleyeceği yol daha da netleşecek ve ilimizdeki sol seçmen de bu izlenecek yola göre kararını verecektir.

Bu seçimlerde halk daha özgür karar verecek.  Algılara asla boyun eğmeyecek, söylemleri ve icraatlarıyla  seçmenin gönlünü kim fetheder ve beyinlerini kim olumlu yönlendirirse, halka kim daha fazla güven verirse seçilecektir.

Ak Partinin oy kaybı yaşamadan Kayyumun Batman’da yaptığı hizmetleri kullanarak seçimleri kazanmak isteyeceği  açıkça görülüyor. HDP ise belediyeye kayyum atanarak mağdur edildiğini halka anlatarak kazanmak isteyecektir. İki parti de Batman’da seçmene anlatacak başka hiçbir dayanakları yoktur.

Yıllardır kapılarını eleştiriye eksiklerini söyleyenlere, yanlışlarınızı düzeltin diyenlere karşı sıkıca kapatanlar şimdi çok hızlı şekilde sahaya inmenin, vatandaşın oyuna yeniden müracaat etmenin planlarını yapadursunlar, bu arada vatandaş ne düşünüyor. Gelin birde vatandaşın nabzını tutalım.

Şehirlerde biz ne dersek o olur ekolüyle siyaseti yönlendirenlerin, artık yeniden aday olmalarını asla kabul etmiyor vatandaş. Vatandaşlar kendilerine en yakın htikleri insanları ve şehrin dertleriyle dertlenebilecek onurlu kişilikleri bu seçimde seçmek istiyorlar. Vatandaşlar yaşadıkları şehirlerde sözlerinin arkasında duramayan bilgisiz ilgililer, ilgisiz bilgililerle Bir arada olmak istemiyorlar artık.

Doğruları söyleyenleri aforoz etmeye çalışanların hiçbir siyasi misyonda başkan olmalarına sıcak bakmıyor vatandaşlar. Bu seçimler siyasetin artık şahsiyetli yapılması konusunda bir diriliş olacak ve hangi siyasi misyon doğru adayları halkın önüne koymayı başarırsa, ipi göğüslemeye o daha yakın olacaktır.

Batman halkı dinamik, değişimci, yenilikçi şehre artılar kazandıracak isimler istiyor. Hangi partide olursa olsun veya kim olursa olsun halkı hor görenler her zaman yenik düşmeye mahkûm olmuşlardır. Halkın olmadığı bir yerde partiler ve kişiler birer hiçtirler.

 
 
 
Etiketler: , BİLİNÇLİ, SEÇMENE, ÖNEMLİ, GÖREV,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
60
0
3
9
17
29
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
53
0
6
8
15
29
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Alanyaspor
48
0
8
9
13
30
7
Fenerbahçe
46
0
9
7
13
29
8
Göztepe
38
0
11
8
10
29
9
Gaziantep FK
38
0
10
11
9
30
10
Antalyaspor
37
0
10
10
9
29
11
Kasımpaşa
35
0
14
5
10
29
12
Gençlerbirliği
32
0
14
8
8
30
13
Denizlispor
32
0
14
8
8
30
14
Yeni Malatyaspor
29
0
15
8
7
30
15
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
15
10
5
30
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı