Yazı Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 02:10 Bu yazı 210 kez okundu
 
DEVLETİN VARLIĞI
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Korona virüs tedbiri için evde kalanlar cidden kendilerine sokağa çıkma yasağı uyguluyorlar. Ama bu işi ciddiye almayanlar da var.Birde insanların sağlığı ve ihtiyaçlarının temini için gece gündüz çalışanlar var. Bunların başında Batman Valiliği, Batman Belediyesi, Batman İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü geliyor. Yaklaşık iki aydır kendi sağlıklarını hiçe sayarak halkın yanında olduklarını gösteren çalışmalarla örnek olan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’i ayakta alkışlıyorum.

Batman’ın en büyük, etkili ve yetkili iki kurumun yöneticiliğini yapan Batman Valisi Sayın Hulusi Şahin, vatandaşlarımızın görüşlerine önem veriyor, vatandaşlarımızın istek, beklenti ve önerileri doğrultusunda tarafsız ve adil bir şekilde hizmet etmeye çalışıyor.

Vali Şahin’in ilk hedefi vatandaşlarımızın önerileri doğrultusunda daha iyi ve yaşanılabilir bir Batman için en iyi hizmeti sunmaktır.Dürüst yönetim ve sosyal belediyecilik anlayışı ile daha iyi hizmet gerçekleştirmek ve vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için tüm gücüyle çalışmaya devam ederek, devletin verdiği yetki doğrultusunda vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyor.

Düne kadar Belediyenin yaptığı faaliyetleri sorgulamamış, yapılan her iş ve eylemi kesin ve katı bir şekilde kabullenmiş olanların bir kısmı son dönemde yapılan hizmetleri ve Batman’daki güzel çalışmaları önergeler vererek eleştirmeye ve kötülemeye çalışmaktadırlar.

Ülkemizde maalesef kimi siyasiler otomatikleşmektedirler. Kendilerinden olduğu zaman asla eleştirmez, başkası onlardan daha iyi ve güzel bir şey yaptığında da hemen karşı çıkar ve kötülerler. İlimiz de ne yazık ki bu tip siyasilerden çok çekti ve çekmeye devam etmektedirler. İpleri bir şekilde başkalarının elinde olanların aslında yapacakları başka da bir şey de yoktur.

 İlimizde Bu Pandemi döneminde diğer illerde olduğu gibi Vali Şahin’in yönetiminde iyi bir sınav veriyor. Valilik, Belediye, Sağlık Müdürlüğü, Batman Üniversitesi, Sosyal yardımlaşma ve Milli eğitim çalışanları başta olmak üzere diğer tüm kamu kurum ve kuruluşlarının oluşturduğu gönüller ile ihtiyaç sahibi her vatandaşımıza ulaşmaktadırlar. Bu güzel hizmetlerin tabi ki organizatörü sayın valimizdir.

Vatandaşa hizmet hakka hizmettir. Daha yeni Van’da Vefa destek grubuna saldırıldı ve iki gönüllü vatandaşımızı maalesef kaybettik. Zihniyeti sadece eleştiri üzerine kurgulayanların bu ülkeye ve bu bölgeye verecekleri sadece kaos, ölüm ve göz- yaşıdır.

Vatandaşlarımıza hizmet etmiyorsanız değerli yöneticilerimizin yaptıkları hizmetleri de eleştirmeyin. Sizlere sormak istiyorum? Şimdiye kadar Batman’a ve Batman halkı için neler yaptınız merak ediyorum. Sizlerin yaptığınız tek bir şey var. Devletin kurumları tarafından yapılan hizmet ve çalışmaları eleştirmektir.

Batman’da faaliyet gösteren basın kuruluşlarının  bu kişilerin haklı olmayan, daha çok ideolojik bu tür açıklamalarına yer vermemeleri gerekir.Devletin kurumlarından ilan ve reklam alıp, devletin yöneticilerini kurumlarını  eleştiren devlet düşmanlarının açıklamalarını yayınlayan gazetelerin gözümde onlardan hiç bir farkı yoktur. Dost görünüp düşmanca yayınlar yapan gazetecilere seslenmek istiyorum. Kendinize gelin hiç kimse devletin üstünde değildir. Herkesin önceliği devlet olsun.

Korona virüs tedbiri kapsamında Devletin Valisi ve Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Jandarma komutanı, diğer yöneticiler ve himayelerinin altında çalışan bütün görevliler seferberlik ilan ederek, Devletimizin varlığını göstererek, vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için canla başla mücadele ettiklerini görüyoruz.

Korona virüs mücadelesinde en az sağlıkçılar kadar polis ve jandarma teşkilatları da vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için canlarını hiçe sayarak çalışma ve mücadelenin içerisinde yer aldılar.

Sadece Batman’ı ele alırsak Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç başta olmak üzere, idari bürolarda, karakollarda ve trafik ekiplerinde görevli tüm personeller tedbirlerin uygulanması noktasındaki gayret ve çabaları, hastalığın kontrol altına alınmasında görülür. Polis ve askerler şehrin giriş ve çıkışları ile ana arterlerdeki sıkı denetimleriyle birlikte nezaketli davranışları,  devletimizin vatandaşına olan koruyucu ve kollayıcı gücünü de göstermiştir.

O zaman polisimiz ve jandarmamız bu özverili çalışmalarından dolayı bir takdiri hak etmiştir. Batman’ın bütün yerleşim yerlerine ulaşarak dar gelirli ailelere evine kadar ihtiyaç duyduğu erzakları getiren polis, jandarma ve öğretmenler ile ismini sayamadığımız diğer kahramanlara teşekkür ediyorum. Bu takdire şayan davranışlarlaTürkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti dünya ya örnek olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Devletin kurumları ve yöneticileri tarafından alınan kararlar işin sadece insani veya sağlık yönü değildir. güvenlik, sosyal, ekonomik alınan her karar ve tedbir ayakta alkışlanacak niteliktedir. Biz vatandaşlara düşen görev ise alınan kararlara riayet etmektir. Herkes başta kendilerini, aile fertlerini, yakınlarını, akrabalarını ve komşularını düşünerek uygulanan tedbirlere uymalıyız.

Aksi halde herkes bu lanet virüsten zarar görebilir. Devletin yöneticilerinin aldıkları kararları bir kere olsun takdir etmesini bilmeyi öğrenin. Elbette yanlışlar eleştirilir. Ancak yapılan bütün doğruları eleştirmek en büyük vicdansızlık ve art niyet taşımaktır.  Bu süreci ranta çevirenler olmuştur. Devlet kurumları hemen müdahale ederek cezai işlemler uygulanmıştır.

Devlet vatandaşlarını rant çetelerine ezdirmemiştir ve ezdirmez. Türkiye Cumhuriyeti Devletini dış güçlere karşı zayıflatmak ve küçük düşürmeye çalışanlar benim nazarımda devlet hayini ve devlet düşmanıdır. Bütün dünya devletleri ülkemizin aldığı önlemleri ve uygulamaları takdir ederken kendini bilmez birkaç kişi çıkıp eleştiriyorlar. Halk olarak dış güçlerin piyonu olmuş şahsiyetsizlere 15 Temmuz’da olduğu gibi şimdi de izin vermemeliyiz.

Ne yazık atalarımız yarım ekmeği 4'e bölüşerek kazandıkları bu vatanda, yeniden bir savaş çıkması durumunda bir ekmeği 4 katı fiyatına satacak çok kansız ve kişiliksizler vardır. Herkesin bilmesini isterim ki, devletimiz bu kansızlara izin vermeyecek ve cezasız bırakmayacaktır.

 

 
 
 
Etiketler: DEVLETİN, VARLIĞI,
Yorumlar
Diğer Yazılar
TÜRKİYE HEPİMİZİN VATANI
HDP KÜRT PARTİSİ DEĞİLDİR
YÖNETİCİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM!
ÖZEL HASTANELERİN KORONA FIRSATÇILIĞI
15 TEMMUZ DESTANINI UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
2
Göztepe
0
0
0
0
0
0
3
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
4
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
5
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
8
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
9
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
10
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
14
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
15
BB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
18
Denizlispor
0
0
0
0
0
0
19
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
20
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
21
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı