Yazı Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 11:44 Bu yazı 490 kez okundu
 
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

2018 yılı Ocak ayı itibarıyla AK Parti Türkiye genelinde bir yenilenme süreci yaşadı. 3 Şubat 2018 tarihinde yapılan kongreyle Ak Parti Batman İl Başkanlığına Murat Güneştekin getirildi. Metal yorgunu olan teşkilat mensuplarının değişiminin ardından başlayan seçim süreci teşkilatların samimiyetini de ortaya koydu. Bunun sahaya yansıması genelde eksi 7’lik bir kayba neden oldu.

Malumunuz  Güneştekin 24 Haziran’da yapılan erken genel seçiminde milletvekilli adaylığı için il başkanlığından istifa ederek aday oldu.

24 Haziran seçiminde Ak Parti yüzde 42 oy alınca, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın bir zamanda teşkilatlarda yeniden bir değişikliğe gidilecek açıklamasının ardından, Batman’da Ak Parti Batman İl Başkanı olmak için makam ve koltuk savaşı başladı. Şimdi Batman’ın gündeminde Ak Parti Batman İl Başkanlığına kim getirilecek sorusu var. 

Ak Parti Genel Merkezi ya Batman’da olan bitenleri görmüyor ya da Genel Başkan Erdoğan’a her şey süt liman gibi olduğu gösterilmeye çalışılıyor. Ak Parti Batman İl Başkanlığı için bazen öyle isimler konuşuluyor ki, insanlar şok oluyor. 

Ak Parti Batman İl Başkanlığına teşkilatçılıktan anlayacak, millet ile uyum içinde olacak, sivil toplum kuruluşları ile diyalogu iyi olacak olan birinin getirilmesi Ak Parti ve Batman’ın faydasına olacağına inanıyorum.

Başa getirilmesi gereken kişinin başka hangi meziyetlere sahip olması gerekir diye sorarsanız iktidar partisi olması hasebiyle, her kesimi kucaklayan genç ve birikimli birinin getirilmesi gerekir.

Ak Parti, normal şartlarda 29 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde başarılı olmak istiyorsa Batman’a güçlü bir il başkanı ve güçlü bir yönetim oluşturmalıdır. Yönetimlere tek başına Batman’da yaşayanlar ve yaşları yetmiş işleri bitmiş kişililer değil genç, dinamik ama ehil olması şarttır.

Yani işin özü, bu kişi yumruğunu masaya vurabilen biri olmalıdır. Görevlendirilen il başkanı da yönetimlere aklı, fikri ve projesi olan insanları seçmelidir. Yönetim kurulu üyesi oldum diye rant peşinde koşmamalıdır. İhale takipçileri, dosya takipçileri, yalaka takımları asla ve asla yönetim kademelerine yaklaştırılmamalıdır.

Şunu da unutmadan ilave etmek istiyorum. Terör örgütlerine karşı cesurca mücadele edecek cesarete ve güce sahip biri il başkanı olmalıdır. Çünkü bu süreçte ürkek, tırsekler, bezıravlar, Ak Parti Batman il başkanlığını yapamazlar…

 
 
 
Etiketler: GÜNDEM, AK, PARTİ, İL, BAŞKANLIĞI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı