Yazı Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 11:45 Bu yazı 1539 kez okundu
 
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Hükümetin Erken Seçim kararı ile birlikte ülkede olduğu gibi ilimizde de siyaset ve siyasetçiler açısından günler sıcak ve hızlı akıyor. Seçim sürecinin kısa tutulması herkesi bir telaşa sevk etmiş gibi. İlimizde bu telaş içinde en fazla rağbet gören parti 16 yıldır iktidarda bulunan Ak Parti’dir.

Bizde bugün burada ilimizde uzun yıllar siyaset içinde yoğrulmuş, Ak Parti’nin kuruluşundan şimdiye kadar teşkilata önemli hizmetleri olan, teşkilatın önemli emekçileri ve  hayatlarının  büyük bir kısmında Ak Parti olan iki aday adayı  köşemize konuk edeceğiz. Tanıtabildiğimiz kadarıyla tanıtmaya çalışacağız.

Ak Parti Batman Milletvekili Aday adayı Diyaettin Uçar, Ak Parti Batman teşkilatında görev aldığı günden bu güne kadar siyasetten kar amacı gütmeyen istisna siyasetçilerdendir. Uçar siyasi ahlak ve terbiyesi almış mütevazi bir kişiliğe sahiptir. Memleketin sorunlarına kafa yoran, kapısı halka açık olan ve İl Başkanlığı döneminde kapsısı tüm halka tutan bir siyasetçidir.

Batman’da varlığını iyiden iyiye his ettiren Milletvekilli aday adayı Diyaettin Uçar ve Ziyaulhak Yamaç samimi dilleri ve ortaya koydukları tarzlarıyla siyasetin temsili noktasında, Cumhurbaşkanı’nın yenilenme sürecinde aradığı halkta karşılığı olan, partiye oy getirecek isimlerdir.

Diyaettin Uçar İl başkanlığı yaptığı dönemlerde yaptığımız bir sohbette siyaset benim için dostluktur, samimiyettir, gönül kazanmaktır. Memleketim için insanlarımızın sorunlarının çözümü için çalışmaktır.

Batman’da Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her seçim öncesi olduğu gibi bu seçim sürecinde de büyük teveccüh olmuştur. Batman’da başarı sağlanmak isteniyorsa, siyasete girdiği günden bu güne kadar hiçbir olumsuzluğa, yolsuzluğa ve şaibeye bulaşmamış sicili temiz Diyaettin Uçar gibi halkın teveccühünü kazanan aday adaylar listenin başında gösterilmelidirler.

Batman kamuoyunda yaptığımız araştırma neticesinde, 24 Haziran yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği erken genel seçiminde kararsız ve çeşitli nedenlerden küsmüş olan Batman seçmeni Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceklerini belirtiyorlar. Ancak gösterilecek adayların siciline, şahsına, geçmişine, kamuoyundaki karşılığına ve profiline bakarak  oy kullanacakları dilden dile dolaşıyor.

Milletvekili aday adayı Diyaettin Uçar belirttiğimiz özeliklere sahip bir siyasetçidir. Diyaettin Uçar aday gösterilmesi durumunda Ak Parti kazanacak, Batman ve Batmanlılar kazanacaklarına inanıyorum. Diyaettin Uçar yıllardır siyaset yaptığı partisine ve davasına küsmeyen bir siyasetçidir. Her zaman Batmanlıların takdir ve beğenisini kazanmış, memleketine ve halkına hizmet etmek için gayret gösteren ve arkasında bir hatırı sayılır bir kitlenin olduğu bir siyasetçidir. 

24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde halk tarafından karşılık bulabilmesi için, Batman seçmenin Diyaettin Uçar ve Ziyaulhak Yamaç gibi beğenilen ve takdir edilen kişiler aday gösterilmeleri şart. Diyaettin Uçar ve Ziyaulhak Yamaç birikimleriyle, edepleriyle, duruşlarıyla, konuşmalarıyla, sempati oluşlarıyla Batmanlıların gönüllerinde taht kuran kişilerdir. Böylesine değerli insanların aday gösterilmesi, elbette bir kent için kazanımdır, kendileri içinse büyük bir sorumluluğun başlangıcı olduğunu düşünüyorum.

Ak Parti Genel Merkezi artık bu gerçeğe sırtını dönmemesi gerekir diye düşünüyorum. Ak Parti Genel Merkezi Batman seçmenin istemediği ve Batman kamuoyunda karşılığı olmayan  kişiler aday gösterilmesi durumunda büyük bir hüsran olacaktır diye düşünüyorum.

Uluslar arası ilişkiler Fakültesi, Ilahiyat fakültesi ve Halkla ilişkiler Fakültesi mezunu aynı zamanda halen Hukuk Fakültesi eğitimine devam eden  Ziyaulhak Yamaç gibi tecrübeli, donanımlı, güvenilir, inançlı, kendini halka hizmet etmeye adayan, halktan bir parça olan siyasetçilere Batman’ın ve Batmanlıların ihtiyaç vardır. Halktan biri olan Ziyaulhak Yamaç, genç yaşına rağmen hiçbir ayırım yapmadan ve reklam aracı olarak kullanmadan insanların dert ve sorunlarıyla ilgilenip çözüme kavuşturan bir kişiliğe sahiptir.

Ziyaulhak Yamaç, her platformda ülkesini, memleketini ve halkını temsil etme bilgi ve beceriye sahiptir. Hiç çekinmeden doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilecek, Batman kamuoyunda sevilen, sayılan ufku açık  bir siyasetçidir. Batman’ın Kendisini daima halktan bir olarak gören ve dava sahibi olan Ziyaulhak Yamaç gibi adaylara ihtiyacı vardır.

Yukarıda da belirtiğim gibi Cumhurbaşkanlığı ayrı meclis seçimi ayrı ayrı oylanacağından partilerin aday belirleme süreçlerinde halkta karşılığı olan adaylarla yola çıkması kendileri açısından daha doğru olacaktır. Halkta karşılığı olmayan ve tabanı olmayan adayların gösterilmesi yada bir şekilde denenmiş ve halkı önemsemeyenlerin yeniden gösterilmesi halinde halkın Cumhurbaşkanına oy vereceği ancak sandıktan partiyi cezalandıracağı kanısı çok yaygın ve dikkate de alınmalıdır. Bize göre Ak parti genel merkezi de bunu dikkate alacaktır.

 

 
 
 
Etiketler: HALKIN, İÇİNDEKİ, İKİ, ADAY, ADAYIN, PROFİLİ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
54
0
7
9
15
31
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
7
10
14
31
6
Alanyaspor
51
0
8
9
14
31
7
Fenerbahçe
50
0
9
8
14
31
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Göztepe
39
0
12
9
10
31
10
Antalyaspor
38
0
11
11
9
31
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
33
0
14
9
8
31
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
26
0
15
11
5
31
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı