Yazı Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 21:50 Bu yazı 365 kez okundu
 
İKİ TÜR BAŞKAN VARDIR, SİYASET ÜRETENLER VE ÜRETİLENİ UYGULAYANLAR
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Dünyadaki büyük devletleri incelediğimizde bu tür devletlerin derin yapıları muhakkak vardır. Bu derin yapılar devletlerin uzun vadeli siyaset ve planlarını hazırlar ve uygulatırlar. Yani aslında siyaseti ve politikaları genellikle bunlar üretir gerisi uygular.

Görüntüde ortada bir demokrasi vardır. Fakat bu sadece toplumun gazını alma demokrasisidir. Bu sebeplerden dolayı büyük devletlerde demokrasi olmaz. Çünkü hangi başkan gelirse gelsin devletin derin planlamacılarının siyasetlerini uygulamak zorundadırlar. Aksi durumda ya bir suikaste kurban giderler yada sosyal olaylar ile devrilirler. Siyasetçilerin bir gün düşman görünmesi diğer gün dost görünmesinin sebeplerinden biriside üst yapılardır.

İşte dünyadaki durum bunlardan ibaret bir demokrasicilik oyunudur döner durur. Ha bana sorsanız idealleri ve amaçları olan devletlerde bunun olması çok doğaldır ve olmalıdır. Ülkemizde ve dünyada köklü siyasi partilerde de buna benzer durumlar vardır. Bu tür siyasi partilerin arka planındakiler parti siyasetlerini planlatır ve uygulatırlar.

Parti içi demokrasi sadece bir gaz alma enstrümanıdır. Sürülerin ürkmemesi için etlerinden, yünlerinden ve sütlerinden azami fayda sağlanabilmesi için çok zekice soyut ve kimliksiz bir kavramdır parti içi demokrasi... Siyasi partilerde de derin yapılar vardır tabi ki görebilene..

Aslında ikisi birbirinden bağımsız değildirler. Matruşka gibi iç içe geçmiş bir yapıdadırlar ve bu oyun oynanırken millet olayları bilmesi gerektiği kadar bilmelidir halk ürkütülmemeli ve paniğe kapılmamalıdır. Çünkü halk bu konularda paniğe kapılırsa bu sefer fevri bir davranış olarak ortaya çıkan küçük bir tepki rakiplerin ve muhaliflerin körüklemesiyle alerji gösterip büyük sosyal olaylara sebep olabilirler. Dolayısıyla halk bilmesi gerektiği kadar bilmelidir.

Siyasette şöyle bir durum vardır. Bir çobanın oyu ile bir profesörün oyu aynı olmamalıdır. Ve bu söylem çok eleştirildi bilinçsiz halk kütlelerinin duygularını inciten bu söylem tarihte bazı siyasi partilerin seçimleri kazanmasına kadar gitti. Çünkü tüm devletlerde iyi eğitilmiş insan oranı her zaman düşüktür. Fakat devletleri ileri seviyeye taşıyacak olanlarda bu az olup iyi eğitilmiş olanlardır.

Bilinçsiz kalabalıklar her zaman daha fazladır. Laftan başka birşey üretemeyen kendilerini bile besleyemeyip yönetemeyecek durumdadırlar fakat gurur ve duygularının esaretinde kaldıkları için onların faydası için çaktırmadan bu demokrasi isimli ali cengiz oyununu oynamak zaruri bir durumdur ve oyun devam ediyor.

Bilinçsiz insanları yönetmek yüksek tahsilli insanları yönetmekten daha kolay olduğu için siyasi partiler genellikle bilinçsiz halk kitlelerini potansiyel oy deposu olarak görürler. Bilinçsiz halk kütlelerinin istekleri de eğitimli olanlarınkinden daha basittir. Bir lollipop şeker ile kandırılabilecek cahillikte insanlar vardır.

Eşitlik ile adalet farklı kavramlardır. Aslında doğru olan hiç bilenler ile bilmeyenler bir olur mu ayeti celilesi bize yol göstermiş bunun üzerine fazla yoruma gerek yoktur. Siyaset konusunda uzmanlık yapmış bir prof ile köy kahvesinde boş zamanlarını doldurmak için laflayan kişileri siyaset ilminde bir tutmak en büyük adaletsizliktir en derin eşitsizliktir.

Neyse ki büyük devletler bunu bildikleri için DEVLET bünyesinde siyasi partiler üstü bir yapının temelleri atmışlardır. Bu yapılar ne sağcıdır ne solcu ne islamcı nede ateisttir bu yapılar o günkü konjüktür de Devlete ve millete hangi enstrüman faydalıysa o gün popüler olan odur gerisi çoban armağanıdır.

Halk kimi seçerse seçsin Devletin orta ve uzun vadeli planlamaları, politikaları ve siyaseti bu doğrultuda uygulanır. Seçimi kazanan parti liderleri buna uymak zorundadır.

Aksi halde halka ve vatandaşın duygularının coşmasına verilmiş sözler devletin varlılığına tehdit oluşturduğu görülürse seçimi kazanan partiler baldıran zehiri içer ve yine de verdiği uçuk sözleri yerine getirmezler. İşte siyasetteki verilen sözlerin yerine getirilmemesi çelişkisi burdan kaynaklanır.

Son günlerde Büyük şeytan abd başkanı Trump ın sosyal medyada ki tutarsız açıklamaları bunun en büyük örneklerindendir. Bunu örneklemek gerekirse makro düzeyden mikro düzeye inersek şöyle bir sıralama uygun olabilir

Devletler, partiler, camialar, cemiyetler, etnik gruplar, STK’lar, dernekler ve Bürokratik mekanizma aktörlerimiz bunlardır. Yönetmenler ise  Dünyada rockfeller, rosthchild ve bunların uzantılarıdır. Bağımsız görünen bazı devletler bu şeytaani üçgenden kurtulup kurtuluş mücadelesi verdikleri zaman başlarına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Her gün krizler ile uyanırsınız toplumlara korku pompalarlar, sosyal olaylar çıkarır ve sudan sebepler ile kaosun oluşması için çabalarlar.

O yüzden bağımsızlık ve özgürlük güzeldir ama zor işidir bu zorluğa herkes dayanamaz kimileri yolun başında kimileri ortasında kimileri de sonunda pes ederler yada etmek zorunda bırakılırlar. İşte bu yapılar DECCALİN yapısıdır. Deccalin orduları ve her ülkede farklı bir maskeye bürünmüş uzantılarıdırlar.

 
 
 
Etiketler: İKİ, TÜR, BAŞKAN, VARDIR,, SİYASET, ÜRETENLER, VE, ÜRETİLENİ, UYGULAYANLAR,
Yorumlar
Diğer Yazılar
YEREL YÖNETİM VE SİYASETÇİLER YANGINDA KÜL OLAN SORAÇAN AVM’YE OMUZ VERMELİDİR
GÖSTERİŞ Ve GÖRGÜSÜZLÜK CEHALET VE KÜLTÜRSÜZLÜĞÜN İŞARETİDİR.
ÇELİŞKİYE BAKIN! VATANDAŞ HEM AĞLIYOR HEMDE BİNDİĞİ DALI KESİYOR
İLAHİ DÜZENİN BİR SEBEP OLAN HİDROJEN İLE İLİŞKİSİ
SAHTE BİR İLAH OLARAK MADDİYAT HARİÇ, HERŞEYİN ÖNEMSİZLEŞMESİ DÖNEMİ
DÜNYEVİ İSLAMCILAR ALLAHI TANIMAZLAR SADECE İSMİNİ BİLİRLER
PROBLEMLERİN KAYNAĞI DÜŞMANLARIMIZDAN İTHAL ETTİĞİMİZ EĞİTİM ÖĞRETİM SİSTEMİNDE
TECRÜBE, LİYAKAT VE KAZANÇ TEORİSİ
REHAVET VE AYMAZLIK
HİZMET POLİTİKASI KAYBETTİ İDEOLOJİK ZİHİNSEL İNŞA KAZANDI
AKIL, ZEKA VE BİLGİ İLE GÖRMEK
STOCKHOLM SENDROMU VE BİZLER
TARİHİMİZDEKİ TÜM DARBECİLER KADROLU AMİR VE MEMURLARDI
LİYAKATSİZ, YETERSİZ VE AHLAKSIZ AMİR VE MEMURLARIN DEVLETE VE MİLLETE ZARAR DÖNGÜSÜ
BİR DEVLETİN KALİTESİ, ŞEFKATİ VE UFKU HER BEŞ MEMURUN ORTALAMASIDIR
ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN, DEVLET SİZSİNİZ
SOSYAL, SİYASAL VE HUKUKSAL MATEMATİĞİN ÖNEMİ
BİR KURUMUN VEYA KURULUŞUN UZUN YAŞAYABİLMESİNİN ESASLARI
DOLARI ÖLDÜRMENİN YOLU ÜRETİM
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
DÖRT DUYGUNUN DAVRANIŞLARA ETKİSİ
SİSTEMLERİ DEĞERLİ YAPAN EHİL VE DEĞERLİ YÖNETİCİLERDİR
SEBEPLERİN DOĞAL OLARAK ORTAYA ÇIKMASI İLE ÜRETİLEREK ORTAYA ÇIKARILMASI ARASINDAKİ FARKIN SİYASETE VE EKONOMİYE ETKİSİ
TEMEL GIDA FİYATLARININ ARTMASINA SEBEP OLAN ÜRETİCİ VE STOKÇU TERÖR ÖRGÜTLERİNE OPERASYON ŞART
ÜLKE GENELİ AK PARTİDE OYLAR NEDEN DÜŞTÜ ÖZELEŞTİRİSİ
KAZAN, KAZAN STRATEJİSİ
ÜLKEMİZE YÖNELİK EKONOMİK,SOSYAL VE SİYASAL SALDIRILARIN NEDENİ
MİSYONERLERİN DESTEKLEDİĞİ SİYASİ PARTİLERİ NASIL TANIRIZ
BATMAN FUHUŞ,UYUŞTURUCU VE TEFECİLİK İTHALATINDA REKOR KIRIYOR
GÖZ ÖNÜNDE ANCAK GÖREMEDİĞİMİZ ÖRTÜLÜ İŞGAL ORDULARINI TANIYIN!
SİYONİZMİN ÜÇ AŞAMALI PLANI
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
60
0
3
9
17
29
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
53
0
6
8
15
29
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Alanyaspor
48
0
8
9
13
30
7
Fenerbahçe
46
0
9
7
13
29
8
Göztepe
38
0
11
8
10
29
9
Gaziantep FK
38
0
10
11
9
30
10
Antalyaspor
37
0
10
10
9
29
11
Kasımpaşa
35
0
14
5
10
29
12
Gençlerbirliği
32
0
14
8
8
30
13
Denizlispor
32
0
14
8
8
30
14
Yeni Malatyaspor
29
0
15
8
7
30
15
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
15
10
5
30
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı