Yazı Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 15:55 Bu yazı 455 kez okundu
 
İŞTE DEVLET BUDUR
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

İnsan merkezli  hizmetlerin toplumların yaşam standartlarına olumlu katkıları olduğu gibi,  hizmet veren ve hizmet alan arasındaki sosyal ilişkileri daha sağlıklı zemine çektiği ve toplumun devletine olan saygınlığını ve güvenini artırdığı tartışılmaz bir gerçektir.

İnsanlar her zaman layık oldukları yönetim tarzıyla yönetilirler, kendileri iyi olurlarsa yöneticileri de iyi olur, kötü olurlarsa yöneticiler de kötü olur. Zira yöneticiler halkın içinden çıkarlar ve onların bir parçasıdırlar. Herkes Batman halkını mert, delikanlı ve  hayırsever bir halk olarak biliyor. Son dönemde  istisnalar hariç Batman’a iyi yöneticiler atandı.

Vatandaşlara hizmet getiren kurumlarından biri olan Batman Belediyesini yaklaşık bir yıldan fazladır gözlemledim. Yapılan hizmetleri taktir etmenin vicdani bir sorumluluk olduğu kanaatini taşıdığım için taktirlerimi serdetmeyi bir vazife olarak telakki etme sorumluluğunu kendimde his ettim.

Bu nedenle, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ,Yardımcıları ve yaptıkları hizmetler ile ilgili görüş ve düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Bir buçuk yıl önce Batman’da gittiğim çoğu yerde buna tanık oldum. Halkın çoğu kesimi  Batman Belediyesi tarafından ilimizde hizmet yapılmadığından söz ediyordu.  Şimdi ise işte hizmet böyle yapılır diyorlar.

Her sektörde temel ilke olarak kabul edilen müşteri  memnuniyetinin,  Batman Belediyesinde de temel politika olarak benimsenmesi, hizmet kalitesi ve  yönetim politikalarının vatandaşa hizmet veren Belediye’nin tüm birimlerinde hayata geçirilmesi için yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başlamıştır. Bugün insanımıza hizmet alanında geçmişle kıyas edilemeyecek kadar haklar kazandırılmış, vatandaşların şikayetleri  minimize olmuş,  vatandaşların yöneticilere sorun ve talep bildirme konusunda büyük imkanlar tanınmıştır.

Vatandaşların hizmet veren kurumlardan hoşnutluğu, memnuniyeti ve duası dolayısı ile devlet adına hizmet verenlere de edilmiş dua ve duyulan memnuniyettir. Batman Belediye Başkan Vekilliğine atandığı günden bu güne kadar Şehrimizde hizmet  konusunda büyük gayret ve çaba gösteren Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve ekibindeki Yardımcıları Doçent Dr. H. Murat Şahin ve Sabri Aydın şeffaf hizmet anlayışıyla, taraflı tarafsız Batman halkının güven ve takdirini alabildiler.

 Batman’da sokak ve caddelerde gezen bir çok  vatandaş Allah bu devlete zeval vermesin,  sözlerinin samimi bir şekilde dudaklarından döküldüğüne şahit oldum.Tabii ki bu dualar ve duyulan memnuniyet hiçbir parti, görüş veya ideolojiye değil sadece devlet adına hizmet eden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve ekibinedir. Başkan Vekili ve ekibi devletin verdiği yetkiler çerçevesinde görevlerini en iyi bir şekilde yaptıklarını görüyoruz.

Batman Belediye Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Beyaz Masa’da görevli personellerin insanların sorunlarını  dinleme ve çözmedeki yaklaşımı, sabrı, kibarlığı, şefkati  insani değerlerin son derece yozlaştığı  günümüzde çok önemli mesajlar içeriyor.

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve Yardımcıları vatandaşlara karşı saygılı, insani ilişkilerde son derece kibar, vatandaşlar ile iletişim kurarken güven veren, sevgi ve saygıyla  yaklaşmalarından dolayı vatandaşlara “işte devlet"  budur diye söyletiyorlar.

Tek gayeleri memleketimize ve halkımıza hizmet eden yöneticilerimiz Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Yardımcıları Doçent Dr. H. Murat Şahin ve Sabri Aydın daha çok hizmetlere odaklanmaları için herkes tarafından desteklenmelidirler.

Yapılan hizmetler ile ilgili Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve ekibini hiç kimse eleştiremez. Devletin verdiği ve Belediyenin imkanları dahiline Batman’a yapılması gereken hizmetler fazlasıyla yapılıyor.

Batman Belediyesinden istediği rantı sağlayamayanlar veya iş alıp ta tatmin olamayanlar Belediye yönetimini eleştiriyorlar. Vatandaşa hizmet etmek için bulundukları görevleri kabul eden yöneticileri desteklemek ben Batmanlıyım diyebilen herkesin görevi olmalıdır. Görev teklif edilipte korkudan kabul etmeyenlerin bu değerli  yöneticileri  eleştirmeye hakları yoktur. Memleketimize hizmet edenler her kim olurlarsa olsunlar takdir etmeliyiz.

 

 
 
 
Etiketler: İŞTE, DEVLET, BUDUR,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı